Od poniedziałku, 29 stycznia, wprowadzone zostaną dwie istotne zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej. Autobusy linii B, w godzinach poza szczytem komunikacyjnym, będą jeździć częściej niż obecnie. Natomiast linią 59 będzie można dojechać do przystanku „Policka”.

W rozkładzie linii B pojawi się więcej autobusów między godzinami 9.00 i 13.00 oraz 18.00 i 21.00. Obecnie w tym czasie obowiązuje częstotliwość co 20 minut, a po 29 stycznia kursy wykonywane będą co 12 minut (co 15 minut w okresie wakacji letnich). Pasażerowie będą mieli też więcej możliwości po godzinie 21.00, gdy autobusy będą przyjeżdżać co 20 minut, a nie co 30 minut.

– Zwiększenie częstotliwości kursowania B to kolejny efekt planu naprawczego w komunikacji miejskiej, wdrażanego przez prezesów spółek komunikacyjnych na polecenie prezydenta miasta, Piotra Krzystka – informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy ZDiTM.

Linia 59 kursuje obecnie na trasie Plac Rodła – Nehringa. Po szykowanych zmianach autobusy pojadą dalej – ulicami Nehringa i Policką. Po drodze uruchomione zostaną nowe przystanki: „Golęcińska”, „Stołczyn Kościół”, „Bajeczna” i końcowy – „Policka”.

Nie będzie już przejazdów na skróconej trasie Plac Rodła – Studzienna. Zamiast nich pojawią się kursy w relacji Plac Rodła – Zajezdnia Golęcin, które będą realizowane w dni powszednie w godzinach szczytu. Rozkład linii 59 zostanie skoordynowany z rozkładem linii 58, bez zmiany częstotliwości. 

– Zmiany na linii 59 poprawią obsługę komunikacyjną rozbudowującego się osiedla Stołczyn. Wprowadzona zostanie obsługa komunikacja dzienna ulicy Nehringa (odcinek od ul. Szosa Polska do ul. Kościelnej), po której dotychczas kursowały jedynie autobusy linii nocnej 524. Dodatkowo mieszkańcy ulic Polickiej i Nehringa zyskają kolejną linię – obok linii 58 – umożliwiającą bezpośredni dojazd do placu Rodła, gdzie można dokonać przesiadki na inne linie tramwajowe i autobusowe – tłumaczy Kacper Reszczyński.

Ze szczegółami nowych rozkładów można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl.