Bitwa wodnymi balonami, walka na poduchy, narty, szczudła, chatka Skrzatka, domek Czarownicy, zabawy z chustą animacyjną, wspólne ognisko – kiedyś była to Wioska Hobbitów, teraz to Dolina Fantazji. Na pewno nikt nie będzie się tutaj nudził!

W czasie wakacji na Pomorzu Zachodnim znajdzie się wiele atrakcji, z których skorzystają zarówno maluchy, jak i ich rodzice. Jedna z nich kryje w Sierakowie Sławieńskim niedaleko Koszalina. Mile widziane są tu grupy zorganizowane oraz indywidualne rodziny.

– Mamy przygotowaną grę terenową „Szlakiem mrocznej przygody” oraz szereg superwarsztatów, które mogą sprawdzić zdolności manualne każdego dziecka, ale też i dorosłych – mówi Mieczysława Juszczyk, zastępca prezesa Fundacji Dolina Fantazji.

Młodzi uczestnicy w ramach „Szlaku mrocznej przyrody” wyruszają szlakiem leśnym, na którego trasie mają odnaleźć tajemnicze postacie i wykonać czekające na nich zadania. Oprócz tego w programie są zabawy na placu, warsztaty manualne oraz zwiedzanie.

Wśród warsztatów są m.in. takie, które przybliżą techniki quilling, pokażą, jak stworzyć własne fantazyjne łapacze snów czy też co ciekawego można zrobić z gliny.