Zakładano, że prace będą wykonywane tylko w godzinach wieczorno-nocnych, gdy ruch jest mniejszy. Ze względów losowych roboty są już jednak opóźnione i trzeba gonić harmonogram. Dlatego kolejny etap układania nowej nawierzchni na pl. Zwycięstwa rozpocznie się w czwartek (26.10) wieczorem, potrwa całą noc i będzie kontynuowany w piątek rano.

Problemy pojawiły się już na początku prac, gdy intensywne opady deszczu nie pozwoliły na rozpoczęcie asfaltowania we wtorek wieczorem. Roboty trzeba było przełożyć na środę rano. Później zawiódł sprzęt.

– Zepsuła się układarka mas bitumicznych, bez której drogowcy nie mogli zrealizować wszystkich zaplanowanych robót. Aby dotrzymać harmonogramu, drogowcy pracować będą dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro w ciągu dnia. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie uwagi – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Zakończenie przebudowy pl. Zwycięstwa zapowiadane było na połowę listopada. Zakres prac obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale też chodników, budowę drogi rowerowej i nowego przystanku autobusowo-tramwajowego w kierunku pl. Kościuszki u wylotu al. Wojska Polskiego.

Całość kosztować będzie blisko 40 mln zł. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA, a nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.