Miejsce, które łączy w sobie kawiarnię, galerię, restaurację i klub. Tutaj można posłuchać setów granych przez DJ- ów, potańczyć przy muzyce przez nich serwowanej oraz dobrze zjeść. O swoich klientów Brama Jazz Cafe dba już od 10 lat.

Nowoczesny wystrój w zabytkowym wnętrzu

Klub mieści się w zabytkowym obiekcie Szczecina- w Bramie Królewskiej, przez którą niegdyś wjeżdżano do miasta. Obecny wygląd Bramy jest trzecim wystrojem od początku jej istnienia.

- Staramy się odświeżać wnętrze mniej więcej co 4 lata, żeby miejsce to było jeszcze bardziej atrakcyjne. Wszystkie meble oraz lampy robione są na zamówienie. Zaprojektowała je szczecińska architektka: Olga Sietnicka- wyjaśnia Jacek Nowak, właściciel lokalu.

Lojalni klienci-współtwórcy

Atutem, który wyróżnia Bramę, są stali klienci, którzy od 10 lat systematycznie odwiedzają lokal. Wielu klientów wystawia tutaj również swoje prace, ponieważ ściany klubu funkcjonują jako galeria.

- Są to przede wszystkim ludzie związani ze światem szczecińskiej kultury i ze światem mediów. Pojawia się u nas sporo lekarzy, prawników, DJ- ów, grafików. Przychodzą zarówno na poranną kawę, na niedzielne śniadanie po weekendowych szaleństwach jak i na before party.

I rzeczywiście przebywając w tym miejscu można zauważyć skupionych, siedzących przed laptopem klientów, którzy popijają espresso. Brama Jazz Cafe jako pierwsza w Szczecinie wprowadziła Wi-Fi.

Inicjatywy i osiągnięcia

Do sukcesów, które wpisane są w historię Bramy Jazz Cafe, można zaliczyć dwukrotną organizację Festiwalu Sztuki Miejskiej, czy wydanie trzech składanek płyty pod nazwą „Szczecin Główny”. To tutaj około 8 lat temu powstał kolektyw DJ-ski, który odniósł sukcesy zarówno w Polsce jak i zagranicą. W ciągu 10 lat w lokalu odbyło się ponad 100 wystaw i wiele koncertów. Wystąpili m.in.: Marysia Sadowska, Simple Acoustic Trio, Fisz. Na imprezy zorganizowane wpuszczane są osoby powyżej 18 lat. Jednak na większość wydarzeń obowiązują zaproszenia.

- Czasem organizujemy imprezy otwarte. Wtedy przeprowadzana jest selekcja dress code, aby goście czuli się komfortowo i bezpiecznie- tłumaczy Jacek.

Dalsza perspektywa

- Zamierzamy konsekwentnie robić to, co do tej pory z tym, że jeszcze lepiej. Na pewno będziemy kontynuować granie DJ-skie. Mamy również ambitne plany na 2011 rok: chcemy zorganizować wystawę szczecińskich artystów znanych w świecie. Jednym z nich będzie człowiek, który w Nowym Jorku robi okładki dla komiksów- zdradza Jacek.

Plany na rok 2011wciąż jeszcze przed nami, ale w każdej chwili możecie odwiedzić Bramę Jazz Cafe i wypróbować specjałów, które są tam serwowane bez zasłony dymnej.

- Postanowiliśmy wykorzystać ustawę antynikotynową i stawiamy na jedzenie, by nasi klienci mogli zjeść w przyjemnej atmosferze bez papierosa. Mamy doskonałą włoską kawę, świetnie zaopatrzony bar i kuchnię oferującą sałatki, makarony, ciabatty oraz dania główne. Serdecznie zapraszamy na poranną kawę oraz smaczną kolację. Mamy teraz promocję o nazwie „Jesteśmy winni”- do 2 dań dodajemy butelkę wina za 10 złotych.