Jest raczkującym brzdącem wśród szczecińskich klubów. Nie świętował jeszcze pierwszych urodzin, a na swoim koncie ma już liczne imprezy, eventy w plenerze, współpracę z festiwalem Boogie Brain oraz ESK 2016. Tylu gwiazd, jakie gościł w tak krótkim okresie swojego istnienia, może mu pozazdrościć niejeden znakomity polski klub z muzyką elektroniczną. Oto B jak wielki boom, który przeżywa, i B jak Boom Bar.

 

Nie tak dawno temu…

Wielkie otwarcie lokalu miało nastąpić na początku kwietnia 2010 roku. Jednak tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku, a następnie żałoba z nim związana, opóźniły start. Nie mniej jednak Boom Bar już od pierwszych godzin życia sprawił, że szybko stało się o nim głośno. Klub pod żadnym względem nie przypomina swojego poprzednika-Tunelu. Zmieniły się zarówno nazwa, image lokalu, jak i tematyka imprez.  Wystrój oparty jest na technologii ledowej, a selektywny system nagłośnienia dostosowany jest do specyfiki lokalu.

- Ledy to świetlna technologia, która po pierwsze zużywa o wiele mniej energii, a ponadto daje bardzo fajny efekt oświetleniowy. W Boom Barze kolorowe ledy zastosowaliśmy w szklanych stołach, przy barze i  didżejce, na której znajduje się ściana ledowa, pozwalająca na wyświetlanie wizualizacji- mówi Radosław Jaczmiński, manager Boom Baru.

Miłośnicy wyselekcjonowanej muzyki  klubowej mogą wreszcie poczuć się jak w domu. Przyjaźnie i nowocześnie zaprojektowane wnętrze sprawia, że w tygodniu jest to także miejsce spotkań, pogawędek i partyjek karcianych przy shishy.

- We wtorki robimy sesyjki. Ludzie przychodzą na piwko, shishę, pokerka. W tygodniu jest spokojnie i relaksacyjne. W soboty gramy housowo, tech-housowo i progresywnie: lekkie i przyjemne klimaty. Natomiast piątki skierowane są do osób lubiących nieco inne brzmienia.  W piątki można spodziewać się naprawdę wszystkiego: od drum’n’ bass’u, minimalu ,electro i techno.

Boom Akcje, zagraniczni goście i nominacje

Od samego początku istnienia Boom Bar wspiera działania na rzecz propagowania kultury klubowej w Szczecinie. Szczególnie obfity w wydarzenia był okres letni ubiegłego roku.

- Przez całe lato mieliśmy scenę na Deptaku Bogusława, gdzie odbywała się akcja Boom na Deptaku. W każdy piątek graliśmy sety na żywo. Oprócz piątkowych imprez w plenerze dwa razy zorganizowaliśmy piknik w Wilii Lentza , Boom Boat oraz afterparty po 3. Edycji Boogie Brain- wymienia Radosław Jaczmiński.

Jednak to nie koniec osiągnięć tego młodziutkiego klubu. Miniony rok był dla niego bardzo szczęśliwy, gdyż został doceniony w skali ogólnopolskiej otrzymując nominację w rankingu Kluboterapia Awards 2010.

- Kluboterapia jest internetową stacją radiową i portalem poświęconym muzyce elektronicznej. Boom Bar został nominowany do piątki najlepszych klubów w Polsce, podobnie jak Boogie Brain jako najlepszy event oraz Catz n Dogz w kategorii DJ polski/artysta- wyjaśnia Radosław Jaczmiński.

Do chwili obecnej lokal gościł około 30 artystów zagranicznych, blisko 40 z całej Polski oraz 50 lokalnych DJ-ów.

- Już w 2010 roku klub miał tak zapełnioną listę gwiazd, że można by było nią obsadzić na jakieś 3 miesiące połowę dobrych klubów w Polsce- żartuje.

Przyszłość owiana słodką tajemnicą

Na ten rok Boom Bar przy współpracy ze Środkiem Miasta oraz Akademią Sztuki szykuje wielką niespodziankę… Uzyskanie jakiejkolwiek informacji oprócz „szykujemy dużą niespodziankę” było niemalże poza naszym zasięgiem. Jednak pod wpływem nacisków i gróźb Radek przełamał się i w końcu uchylił rąbka tajemnicy.

- Mamy pomysł na duży projekt. Będzie to cykl wydarzeń trwający kilka miesięcy, a finał odbędzie się przed wakacjami. Nic więcej nie mogę zdradzić, bo jest to ściśle tajne.

Pozostaje czekać do wiosny… Lecz zanim pojawią się pierwsze ciepłe promienie słońca, Boom Bar zaprasza na gorące wieczory. Od stycznia ruszył projekt Boom Bar Afterparty w każdą sobotę od godz. 5 do godz. 10 rano. W okolicach Walentynek wystartuje Boom Bar Podcast- cotygodniowe sety mające swoją premierę na antenie Szczecin.fm oraz na łamach szczecińskich i ogólnopolskich mediów.

- Zaproszona przez nas osoba (nazwiska znane zarówno w Polsce jak i za granicą) będzie nagrywać godzinnego podcasta .Premiery będą się odbywać w poniedziałki na  antenie Szczecin.fm. Po audycji będą dostępne w sieci, nowej stronie społecznej Boom Baru, która wystartuje w okolicach Walentynek oraz oczywiście na Wszczecinie.pl- zapowiada manager Boom Baru.

W lutym flagowym wydarzeniem będzie impreza spod szyldu 'Boogie Brain presents' . Z okazji relase'u  szczecińskiego duetu Viadrina na labelu Catz'N'Dogz -Pets Recordings, w Boom Barze wystąpią jedni  z najbardziej rozchwytywanych za granicą polskich artystów-duet Pol_On.

11 lutego w Szczecinie będziemy gościć legendę berlińskiego Tresora- Pacou, rezydenta najlepszego w Polsce klubu-  Sq Juniore, czy  wreszcie odbędą się imprezy urodzinowe Nikoli Watersa oraz Daniela Stettinga. Od początku lutego rusza cykl czwartkowych imprez 'Emission De Ton których gospodarzami będą : Monika Petryczko, znana jako Miss M oraz Loop K.

- Nasi zagraniczni  oraz krajowi artyści bardzo chwalą klub zarówno pod względem aranżacji wnętrza, klimatu, jaki tu panuje oraz ludzi bawiących się na imprezach. Goście cenią sobie komfort grania oraz nagłośnienie. Mieszkańcy Szczecina mają coraz większą świadomość, że na własnym podwórku posiadają lokal na dobrym europejskim poziomie, co w połączeniu z  całą masą wydarzeń kulturalnych  na różnych płaszczyznach pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość na rozwój naszego miasta- podsumowuje Radosław Jaczmiński.

 

Zobacz też:

Alfabet klubów: A jak Alter Ego

Alfabet klubów: B jak Baila

Afabet klubów: B jak Brama Jazz Cafe