Wyd. IN PLUS wydało niezwykły album ze zdjęciami finału The Tall Ships’ Races 2007. Są zachwycające.
Fotorelacja z TTSR została posegregowana wg dni, co powoduje, że możemy przejrzeć zdjęcia zarówno z przygotowań do zlotu, w czasie regat, oraz zobaczyć obraz wypływających żaglowców. Zdjęcia nie są tylko statyczne, ale ukazują również dynamizm zlotu. Np. widać największy na świecie apartamentowiec- The World i wpływający dopiero co Sedov , który cumował tuż przy wycieczkowcu. Nad „city” krąży sterowiec.

Na kolejnym zdjęciu widać feerię barw balonów, które na znak rozpoczęcia zlotu w Szczecinie, lecą ku niebu. Wszystkie w kolorach naszego miasta.

Szczególnie piękne są zdjęcia, które ukazują grę świateł na wodzie.

Nie mogło zabraknąć parady załóg...”Meksykańska fala w szyku paradnym”- czytamy pod podpisem jednego z obrazów.

Muszę też napisać o tym: przeglądając album, możemy zobaczyć również pisemne podziękowania załóg za świetną organizację. Ale nie są to takie oficjalne pisma…tylko spontaniczne wypowiedzi. Np. kapitan Wojciech Kaczor, pod pytaniem: Inne uwagi?, pisze: „Serdecznie dziękujemy za rewelacyjne przyjęcie i opiekę!”

Album zawiera ok. 200 zdjęć, które dokumentują zlot; jest bardzo dobrej jakości, zdjęcia również. Twarda okładka, 136 stron, każda w języku polskim oraz angielskim. Format: A4.

To ogromna księga wspomnień z The Tall Ships’ Races w Szczecinie, którą naprawdę warto mieć w domowej biblioteczce.

Cena: 50zł. Do nabycia w punkcie informacyjny, na Zamku oraz na stornie www.prope.pl.
Dla naszych czytelników przygotowaliśmy również specjalny konkurs dostępny tutaj