W poniedziałek, 24. października do klubu Rocker przybędą Andreas Kapsalis oraz Goran Ivanovic. Artyści wystąpią w duecie w ramach zwiastunu przyszłorocznej edycji festiwalu Akustyczeń. Każdy, kto lubuje się w akustycznych brzmieniach gitarowych bezwzględnie musi zjawić się w poniedziałek na koncercie.

Artyści tworzą bardzo ciekawie dobrany zespół. Kapsalis wirtuoz gitary akustycznej. Muzyk znany jest ze swojego mocnego, wyrazistego, metalicznego brzmienia. Duże wrażenie robi sposób, w jaki bawi się rytmem, łatwość z jaką w jego ramach się porusza. Gitarzysta do wydobywania dźwięków używa wszystkich palców dłoni. Poza tym pełni rolę „perkusisty”, któremu pudło rezonansowe zastępuje werbel czy bębny.

Zespół uzupełnia pochodzący z Chorwacji Goran Ivanovic. Mieszkający w Stanach Zjednoczonych artysta swoim sposobem gry w bardzo ciekawy sposób kontrastuje z Kapsalisem. Jego gitara klasyczna ma dużo cieplejsze, sympatyczniejsze brzmienie doskonale uzupełniając swoimi melodiami przestrzenie, które rytmiczny gitarzysta pozostawia wolnymi.

Duet swoją muzykę opiera na klasyce, nie zabraknie jednak wycieczek w stronę jazzu i eksperymentów z pogranicza wielu innych gatunków. Gorąco polecam ten występ, bo czeka nas prawdziwy spektakl gitarowej wirtuozerii. Do zobaczenia w Rockerze.