Akustyczeń minął błyskawicznie, już tylko w pamięci został ślad po odsłonie Akustyczeń lutuje, pora na marzec, konkretnie Klezmarzec. Jest to całkowicie nowy projekt twórców Akustycznia, który powstał w myśl przedłużenia tej muzycznej imprezy na kolejne miesiące.

Projekt Specjalny

Klezmarzec to dwa wydarzenia muzyczne. Najpierw 19 marca w Rocker Club odbędzie się Projekt Specjalny – w którym wraz z Olkiem Różankiem wystąpią Mateusz Czarnowski i Piotr Bruski z grupy Bubliczki, Maciej Cybulski, Krzysztof Kowalczyk, Bartek Orłowski oraz aktor szczecińskiego Teatru Pleciuga Rafał Hajdukiewicz.

Program Projektu Specjalnego składa się z tekstów Olka Różanka, które pojawiły się między innymi w spektaklu Fumum Vendere. Jednak kompozycje zostaną zaprezentowane w całkowicie nowej oprawie – jak zaznaczają organizatorzy – będą zbliżone do brzmienia szeroko pojętej muzyki światowej. W programie koncertu nie zabraknie również nowych utworów grupy Bubliczki, do których Olek napisał teksty.

Piosenki z przedstawienia Fumum Vendere zostały nagrodzone na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla dorosłych „Lalka też człowiek”. W planach jest ich publikacja na solowej płycie pt. '”Multiplebs”.

Koncert odbędzie się w Rocker Club, 19 marca o godzinie 19.00.
 

Wilukas na wiosnę

Druga część Klezmarca będzie miała miejsce pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca, również w Rocker Club. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie – znany już w Polsce – jednoosobowy projekt Wilukas. Ten urodzony na Litwie niemiecki artysta jest zarówno wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów grupy Lingby z Kolonii. Artysta przez sporą część dzieciństwa podróżował po wielu krajach, potem dorastał w Niemczech. Określając swoją tożsamość mówi – w Niemczech nauczyłem się, że można jeść szparagi i że sprząta się łazienkę, a na Litwie, że pije się przynajmniej tyle wódki, ile wody - inaczej niczego się nie zauważa. Jego utwory są niezwykle melancholijne – śpiewa smutne piosenki o życiu i miłości, by potem swoimi specyficznymi zagadnieniami, wyciągać publiczność z emocjonalnych dolin.

Przed Wilukasem jako support zagra warszawski projekt Feefless, który w swych utworach łączy różne style muzyki – w ich brzmieniu można usłyszeć rock, pop i folk. Jak zaznaczają założyciele projektu, Leszek Hynda i Filip Karecki - nasze dwa ulubione instrumenty to bas i bębny - do tego trzeba jeszcze dorzucić wspólny śpiew i to wystarczy.

Koncert odbędzie się 21 marca o 19.00, bilety można nabyć w Rocker Club w cenie 15 złotych.