Akustyczeń to festiwal organizowany przez Olka Różanka i firmę Podparty Produkcja.. Na początku tego roku ten pomysł zyskał artystyczny kształt i podczas pierwszej edycji imprezy zobaczyliśmy m.in. Roberta Kasprztckiego, Stanisława Soykę czy Ms No One czyli późniejszych laureatów Grand Prix przeglądu Gramy 2010.

W przyszłym roku czeka nas niemniej interesujący program, który otworzy 4 stycznia występ grupy Do Góry Dnem (w Rocker Clubie) . W kolejnych dniach trwania festiwalu na afiszach znajdziemy takie nazwy jak Wojciech Waglewski & Bartek Łęczycki, Kucz/Kulka, Grupa Operacyjna, Psychocukier czy Wojciech Karolak Quartet– czyli przedstawicieli różnych stylów od rocka, przez ambitną elektronikę i hip-hop do jazzu. Także metal będzie miał swoich reprezentantów – w postaci szczecińskiego Quo Vadis (oczywiście w zmiękczonej formie dostosowanej do formuły wydarzenia). Na pewno dużą atrakcją będą też Muchy- tym razem w duecie z Afro Kolektywem (projekt Mucho Kolektyw) oraz gospodarze imprezy czyli Chorzy na Odrę kolaborujący z Mieszkiem (Grupa Operacyjna). 23 stycznia w Free Blues Clubie zagra Rajd Maszyn w którego składzie są Antek Sojka i Kuba Sojka. Oprócz miejsc już wymienionych koncerty będą się odbywały także w sali ACK na ul. Malczewskiego oraz w Alter Ego.

Czymś w rodzaju kody dla całego wydarzenia będzie także lutowy występ zespołu Chorzy na Odrę w Łodzi - „eksperyment "lutujący" dwa miasta jednym wspólnym celem, jakim jest zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku”

Dokładny program Akustycznia można znaleźć na stronach podparty.pl. Tam także od 15 grudnia będzie możliwość rezerwowania biletów na poszczególne występy.