Fani pociągów tego wydarzenia nie mogą przegapić. W ten weekend w Szczecinie odbędzie się szósta edycja „Wystawy Makiet Kolejowych”. Miniaturowe lokomotywy, wagony i stacje będzie można oglądać przez dwa dni!

Tegoroczna „Wystawa Makiet Kolejowych” będzie gościć w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej przy ul. Kusocińskiego 3. Można ją odwiedzać w sobotę, 9 lutego, od godz. 12:00 do 17:00 oraz w niedzielę, 10 lutego, w godz. 10:00-14:00.

Na wystawie będzie można obejrzeć miniaturowe pociągi i makiety kolejowe w skalach 1:87 (H0) oraz 1:120 (TT). Poza modelami lokomotyw prezentowane będą również modele samochodów. Ponadto zaplanowano pokaz kolei ogrodowej oraz warsztaty dla najmłodszych. Na miejscu będzie można też nabyć materiały i akcesoria modelarskie.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się również z ofertą nowych kierunków kształcenia w ZS nr 4. Z kolei na stoisku Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego znaleźć interesujące informacje dotyczące budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Wstęp jest bezpłatny.

W wydarzeniu wezmą udział modelarze z całej Polski, przyjadą m.in. z Torunia, Warszawy, Trójmiasta, Słupska, Kutna i Grudziądza.

Imprezę organizuje Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei działający przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ: To będzie rewelacyjny weekend w Szczecinie! Aż 54 ciekawe wydarzenia, mnóstwo za darmo