Rozebrano jupitery na wysokich masztach, stojące przy budowanej od podstaw trybunie południowej stadionu miejskiego. Tymczasowo zastąpi je oświetlenie na czterech dużo niższych masztach, umieszczonych blisko linii bocznej boiska.

Cztery jupitery górujące nad stadionem były widoczne z wielu miejsc w Szczecinie. Teraz zostały dwa, te od strony niskiej trybuny, gdzie prace jeszcze się nie rozpoczęły. Demontaż był konieczny, bo na gruntownie przebudowywanym Stadionie Miejskim kwestia oświetlenia będzie rozwiązana inaczej.

 Aby mecze mogły dalej się odbywać przygotowano tymczasowe oświetlenie głównej płyty boiska. Cztery niskie maszty stoją przy budowanej od podstaw trybunie. Gdy będzie gotowa, zostaną przeniesione na drugą stroną, co pozwoli na rozbiórkę pozostałych dwóch starych masztów oświetleniowych.

Rosną trybuny, a niedługo dach

Konstrukcja nowych trybun rośnie szybko. Fachowcy mówią o montażu audytoriów i wykonywaniu ścian monolitycznych. Wkrótce rozpocznie się budowa konstrukcji dachu.

- Konstrukcja zadaszenia składać się będzie z 29 dźwigarowych dachowych. Każdy dźwigar ma ponad 42m długości i ponad 4m wysokości. Dźwigary montowane będą w tandemach ważących ok 29 ton. Zanim jednak zostaną zamontowane nad trybunami, przez najbliższe dni odbywać się będzie ich montaż na ziemi – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Harmonogram inwestycji

Trybuny południowa i zachodnia mają być gotowe w drugim kwartale 2020 r. Wcześniej, bo już na początku przyszłego roku, do użytku ma być oddany budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Nad konstrukcją wisi już symboliczna wiecha. Wykonywana jest zewnętrzna instalacja deszczowa. Niedługo gotowe będą również ściany oporowe przy budynku.