Oba wydarzenia odbędą się w malowniczej scenerii małego dziedzińca. Już w środę wieczorem będzie można spotkać się z utalentowaną wokalistką Urszulą Dudziak. Z kolei dwa dni później Zamek zaprasza na trzygodzinny show kabaretowo-teatralny w wykonaniu m.in. Wojciecha Tremiszewskiego, Grzegorza Dolniaka i Szymona Jachimka. Świetna zabawa gwarantowana, bilety są jeszcze w sprzedaży!

Śmiało można powiedzieć, że będzie się działo w najbliższych dniach na Zamku Książąt Pomorskich. Już w środę (12 czerwca) zaplanowano spotkanie z wielką damą jazzu Urszulą Dudziak. Wokalistka znana z niespotykanej skali głosu, perfekcyjnej tonacji i unikalnej techniki wokalnej będzie gościem czerwcowej edycji Zamkowego Gwiazdozbioru. To cykl spotkań, w trakcie których znani dziennikarze prowadzą rozmowy z cenionymi postaciami ze świata polskiej kultury i sztuki. Słuchacze będą mieli okazję poznać bliżej utalentowaną artystkę, osobę zakochaną w świecie, ludziach i życiu. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Wolnik-Sayna z Radia Szczecin.

Spotkanie odbędzie się na małym dziedzińcu Zamku. Początek o godz. 18:00. Wstęp kosztuje 30 zł – bilety dostępne są w kasie Zamku oraz na stronie bilety.zamek.szczecin.pl

Trzygodzinne widowisko komediowe

Z kolei w piątek (14 czerwca) Zamek zaprasza na Improv Jam, czyli wielki (trzygodzinny!) show kabaretowo-teatralny. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć historię improwizowaną w wykonaniu aż trzech grup. Tego wieczoru mistrzowie sztuki impro, czyli Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek (byli członkowie Kabaretu Limo) i Grzegorz Dolniak po raz pierwszy wystąpią razem jako „Jachimek Dolniak Tremiszewski Quartet”. Na scenie będą im towarzyszyć: szczecińska grupa improwizacyjna „Pod Pretekstem” oraz tworzona przez aktorów szczecińskich teatrów grupa „Impro z Krypty”. Jak zapowiadają organizatorzy szykuje się wyjątkowe widowisko, pełne szaleństwa i świetnej zabawy.

Improv Jam rozpocznie się o godz. 19:00. Wydarzenie również będzie miało miejsce na małym dziedzińcu. Bilety kosztują 30 i 40 zł. Można je nabyć za pośrednictwem strony bilety.zamek.szczecin.pl

Hołd złożony Leonardowi da Vinci

Natomiast 13 czerwca (czwartek) w Galerii Wschodniej Zamku zostanie otwarta nowa wystawa "Leonardesca". Ekspozycja powstała w pięćsetną rocznicę śmierci Leonarda da Vinci i stanowi swoisty hołd złożony przez artystów wybitnemu człowiekowi renesansu. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace 18 współczesnych artystów działających we Włoszech oraz polskiego artysty związanego ze Szczecinem – Leszka Żebrowskiego. Wernisaż zaplanowano o 17:00, wstęp bezpłatny.