Kwiaty, krzewy, sadzonki roślin, małe lasy w szklanych naczyniach, regionalna i ekologiczna żywność. W najbliższy weekend szczecinianie po raz kolejny będą mogli zrobić „zielone” zakupy. W samym centrum Szczecina odbędzie się jesienna odsłona targów Miasto Ogród.

To już czwarta edycja targów ogrodniczych Miasto Ogród, którym towarzyszy jarmark ekologicznej żywności i rękodzieła. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend, 2 i 3 września, na dwóch placach w samym centrum miasta – pl. Żołnierza Polskiego i Alei Kwiatowej. Ten pierwszy w sobotę i niedzielę wypełnią dziesiątki przeróżnych drzew, krzewów ozdobnych i owocowych, roślin doniczkowych, sadzonek ziół, ozdób ogrodowych czy kwiatowych cebulek, w tym m.in. czosnków, tulipanów i koron cesarskich. Organizatorzy targów zapewniają, że na tym placu każdy miłośnik urządzania ogrodów czy tarasów znajdzie coś dla siebie. A ci rozpoczynający dopiero swoją przygodę z balkonem czy ogrodem mogą liczyć na pomoc i porady wystawców.

Smaczne przysmaki
W Alei Kwiatowej z kolei zaplanowano dwudniowy Eco Market. Na stoiskach będzie można znaleźć m.in.: ekologiczne i regionalne miody, obwarzanki, wina, nalewki, sery z Podhala czy przyprawy i zioła. To świetna okazja, by zrobić zapasy na jesienny i zimowy czas. W strefie eco nie zabraknie także wyrobów rękodzielniczych, biżuterii, wyjątkowych ozdób m.in. z drewna i szkła.

W tym samym miejscu powstanie również strefa animacji i edukacji, w której zarówno na tych najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wydarzenia będą czekały gry i zabawy edukacyjno-ekologiczne oraz warsztaty przyrodnicze. Nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci zabaw i konkursów plastycznych. Organizatorzy szykują też specjalna strefę wypoczynku z leżakami i stolikami, w której odwiedzający imprezę będą mogli odpocząć po zakupach i spróbować świeżo parzonej kawy.

Zamień graty na kwiaty
W trakcie jesiennej odsłony targów Miasto Ogród zaplanowano również dwudniową zbiórkę elektroodpadów. Każdy, kto 2 lub 3 września przyniesie na Aleję Kwiatową swoje elektrośmieci w zamian otrzyma kwiatową sadzonkę.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę (2 i 3 września) targi Miasto Ogród będzie można odwiedzać w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest wolny.