W czwartek niemal w tym samym czasie na Gumieńcach doszło do zdarzeń drogowych, w których musiała interweniować policja. Potrącony został starszy mężczyzna przechodzący przez owiane złą sławą przejście dla pieszych na Kwiatowej. Chwilę wcześniej poważnie zderzyła się dwójka rowerzystów. Na Gumieńcach występują poważne utrudnienia w ruchu.


Potrącenie na Kwiatowej. "Kierowca się zagapił"

Potrącenie starszego mężczyzny miało miejsce na ul. Kwiatowej, na skrzyżowaniu, które od wielu miesięcy nazywane jest przez mieszkańców jednym z najniebezpieczniejszych w Szczecinie.

- Kierowca się zagapił i potrącił starszego mężczyznę. Uderzenie na szczęście nie było mocne, ale przyjechała policja i pogotowie – relacjonuje świadek zdarzenia. - Ludzie dookoła zachowali się wzorowo i szybko udzielili mu pomocy – dodaje.

Zdarzenie potwierdza policja. - Mężczyźnie udzielono pomocy. Uskarżał się na ból ręki. Sprawa będzie wyjaśniana – mówi Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Zderzenie rowerzystów. Dwie osoby w szpitalu

Chwilę wcześniej na ul. Ku Słońcu zderzyła się dwójka rowerzystów. Zdarzenie było niebezpieczne, bo obaj cykliści przewiezieni zostali do szpitala.

- Zderzenie rowerzystów nastąpiło podczas mijania. Jeden uskarżał się na ból głowy, a drugi na ból kończyny. Na ten moment sytuacja jest definiowana jako zdarzenie drogowe, a nie wypadek – mówi Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Warto dzisiaj zachować szczególną ostrożność.