Dwa dni i ponad 100 wystawców z całej Polski. Już w nadchodzący weekend odbędzie się jesienna edycja uwielbianego przez szczecinian Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”. Nie przegapcie, wrzesień to idealny czas na sadzenie drzew, krzewów i roślin cebulowych.

Kiermasz tradycyjnie odbędzie się na górnym tarasie Wałów Chrobrego. Weźmie w nim udział ponad setka wystawców, za sprawą których 14 i 15 września spacerowa alejka zamieni się pełen kolorów i zapachów ogród. Jak zapowiadają organizatorzy, na stoiskach znajdziemy niespotykany nigdzie indziej wybór bylin, traw, róż, drzewek i krzewów, pnączy oraz cebul. Z pewnością nie zabraknie świeżych ziół w doniczkach, wrzosów, sukulentów, storczyków, a nawet roślin owadożernych.

– Wszystko to w szerokiej gamie i obfitości odmian - znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. Tak duży wybór zawdzięczać będziemy producentom, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z wielu rejonów Polski. Lubią do nas przyjeżdżać, bo wiedzą, że szczecinianie kochają zieleń i znają się na roślinach, więc specjalnie dla nich starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta – zachęcają organizatorzy targów.

W ofercie kiermaszu znajdą się także: rybki do oczek wodnych, mała architektura, kosiarki, nawozy, mechaniczny sprzęt ogrodniczy, ceramika, rękodzieło do domu i ogrodu. Jak zawsze swoje stoisko będzie miał Polski Związek Działkowców, gdzie chętni będą mogli skorzystać z fachowych porad oraz zbadać odczyn gleby.

Kiermaszowi „Pamiętajcie o ogrodach” będzie towarzyszyła „Wałówka z przysmakami”, czyli targi jadła regionalnego. Na stoiskach zlokalizowanych w ulicy Szczerbcowej odwiedzających kusić będą m.in. miody z najlepszych pasiek, czosnek z ekologicznych upraw, przetwory z owoców i warzyw, regionalne sery, pieczywo i wędliny wyrabiane według tradycyjnych receptur, przetwory z ryb, kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, orzechy, dynie i inne warzywa, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze, obwarzanki tomaszowskie, piwa z minibrowarów.

Wstęp na kiermasz jest bezpłatny. Imprezę można odwiedzać w sobotę (14 września) w godz. 09:00 – 18:00 oraz w niedzielę (15 września) od 09:00 do 17:00.

 

Co? Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach"

Kiedy? 14 - 15 września 2019

O której? sobota 09:00-18:00, niedziela 09:00-17:00

Gdzie? Wały Chrobrego