Jak spędzić popołudnie pierwszego dnia wiosny? Obejrzeć premierowy koncert promujący płytę „I żyli długo i w Szczecinie 2”! W niedzielne popołudnie, 21 marca, o godzinie 17:00 na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i Youtube odbędzie się bezpłatna transmisja koncertu, który opowie o Szczecinie i miłości nas wszystkich do tego pięknego miasta i jego uroków…

 

Już dziś po południu, 21 marca, odbędzie się długo wyczekiwana premiera drugiej części płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Podczas koncertu usłyszymy nowe piosenki o Szczecinie, które zostaną wykonane przez młodych wokalistów wyłonionych w castingach.

W 2017 roku Filharmonia wydała płytę „I żyli długo i w Szczecinie” z piosenkami o naszym mieście autorstwa Mateusza Czarnowskiego i Maliny Prześlugi-Delimaty. Piosenki śpiewane przez młodzież wyłonioną w castingach z muzyczną oprawą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie okazały się dużym sukcesem. W ślad za nim Filharmonia postanowiła kontynuować muzyczny projekt i wydać „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Także i tym razem do wykonania piosenek zaproszone zostały dzieci i młodzież. Za warstwę muzyczną, podobnie jak to miało miejsce przy pierwszej części, odpowiada Mateusz Czarnowski, kompozytor, aranżer, instrumentalista, lider folkowej formacji Bubliczki oraz Pioun. Teksty do wpadających w ucho melodii stworzyła Agata Kolasińska, autorka scenariuszy, aktorka i autorka tekstów. Orkiestrę poprowadził Miłosz Bembinow.

– Dla mnie płyta „I żyli długo i w Szczecinie 2” to piękna podróż w czasie, w trakcie której możemy nie tylko zagłębić się w fascynujące wątki historyczne Szczecina, ale także z lotu ptaka poznawać malownicze krajobrazy naszego miasta. To wreszcie pomost łączący dawnych mieszkańców Szczecina z tymi, którzy dzisiaj wybrali Szczecin jako swój dom. Przeżywają w nim radości i smutki, a Szczecin pięknieje dzięki marzeniom. „I żyli długo i w Szczecinie” to jedno z tych marzeń, które mogło się spełnić tylko w tym magicznym mieście – podkreśla Dorota Serwa, Dyrektor Filharmonii w Szczecinie.

Słuchając wspaniałych piosenek można zamknąć oczy i przenieść się do stolicy Pomorza Zachodniego. Można dowiedzieć się jakimi barwami mieni się Szczecin, jakie kobiety zamieszkują nasze miasto, a także kim był Jasiu, który przez lata był związany z Filharmonią w Szczecinie. Dowiemy się również co się dzieje w najstarszym kinie na świecie, a także co oznaczają „cynki” lub kim jest „many”.

Płytę będzie można kupić za pośrednictwem strony internetowej Filharmonii, a nagrania pojawią się również w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Koncert i premiera płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2” odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, 21 marca, o godzinie 17:00 na kanale YouTube EduFilharmonii Szczecin: https://www.youtube.com/channel/UCyDa_T2SlTpiJP3KVeFFl8A oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN.