Od soboty 7 marca, ulicą Krygiera do skrzyżowania z ulicą Granitową (i w drugą stronę) przejechać będą mogły tylko pojazdy komunikacji zbiorowej. Utrudnienia związane są z budową węzła komunikacyjnego w Podjuchach i mają potrwać do końca czerwca.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w sobotę 7 marca o godzinie 7:00. Od skrzyżowania Krygiera z Ustowską dostępny będzie tylko jeden pas, pozwalający wszystkim kierowcom dojechać na kąpielisko Dziewoklicz. Dalej – w stronę Granitowej – pojechać będą mogły tylko pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej i policji. Zmiany zajdą też w Podjuchach.

– W ciągu ul. Granitowej przewiduje się wprowadzenie zmian w oznakowaniu na odcinku od skrzyżowania z ul. Marmurową po skrzyżowanie z ul. Złotą. Na skrzyżowaniu z ul. Floriana Krygiera dopuszczony będzie wyłączne przejazd na wprost ciągiem ul. Granitowej. Na powyższym skrzyżowaniu program sygnalizacji świetlnej zostanie przełączony na tryb „żółty migający”, a wraz z postępem prac sygnalizacja zostanie usunięta. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Granitowej z ul. Marmurową pozostanie tymczasowo bez zmian – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Objazdami do końca czerwca

Wykonawca, konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A., zapewnia, że ten etap prac zrealizuje do końca czerwca. W tym czasie kierowcy muszą korzystać z objazdów: ciągiem ulic Batalionów Chłopskich; Drogą Krajową DK10 (m.in. Hangarowa, Gdańska, Wyszyńskiego, Kopernika, Narutowicza, Piastów, Mieszka I ); Drogą krajową DK13 (Południowa, Rondo Hakena).

Obecnie trwa rozbiórka starego, zamkniętego od lat mostu, w miejscu którego stanie nowa przeprawa. Usypywane są nasypy drogowe. Wykonawca prowadzi tez prace przy budowie sieci gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych.

Budowa węzła Granitowa kosztować będzie ponad 104 mln zł. Z dofinansowania unijnego pochodzą 72 mln zł.