Będą żaglowce, dużo dobrej muzyki i wyśmienitej zabawy. Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od jednej z największych imprez w Szczecinie w tym roku. W ten weekend nie będziemy się nudzić!


Dobra zabawa dla małych i dużych

Animacje, warsztaty, wesołe miasteczko, strefa nauki – zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli z czego wybierać. Na Łasztowni w namiotach sferycznych na odwiedzających czekać będą doświadczenia, eksperymenty i ciekawostki ze świata wody i elektroniki, do tego strefa animacji – Czysta Odra w Szczecinie.

Holiday Park goszczący na Łasztowni zaprasza wszystkich miłośników adrenaliny na największe koło widokowe w Polsce, 80-metrową karuzelę łańcuchową czy 55-metrowe śmigło Vmaxx. Drugie wesołe miasteczko znajdziemy przy ul. Komandorskiej – tutaj do dyspozycji dzieci będzie ogromny teren z dmuchanymi zamkami czy eurobungee.

Maluchów z pewnością ucieszy jeszcze strefa dzięcęca przy pomniku Mickiewicza. Tutaj pojawią się animacje, koncerty, spektakle interaktywne, warsztaty taneczne, warsztaty, aktywności sportowe, wystawa familijna.

Muzycznie przez całe Żagle 2021

Będą szanty, będzie akustycznie, będzie szczecińsko i hiszpańsko! Ustawiona przy pomniku Centaura scena szantowo-folkowa będzie grała przez cały weekend. Wystąpią na niej największe gwiazdy polskiej muzyki szantowej, folkowej i bluesowej. Nie zabraknie klasyków polskiej szanty, takich jak Ryczące 20, EKT Gdynia czy Perły i Łotry. Wieczorną atmosferę rozgrzeją Kraków Street Band i Bubliczki. Pojawi się również szczeciński Dair oraz zespół prezentujący łemkowskie brzemienia Serencza.

Sceną na Wyspie Grodzkiej zawładną szczecińscy artyści: Olga Adamska, Sklep z Ptasimi Piórami, Clair and Lilii, The Small Town Kids, After Blues, O2, Blue Bossa, Ethno Flow, So Cool Band, BAIKA, Los Grecos, Retro Gotary, Współszycie, Tymczasem. Koncerty zaplanowano od piątku do niedzieli w godz. 15.00 – 20.00. Później scenę przejmują DJ-e.

Na scenie na Łasztowni rozgoszczą się muzycy, którzy w tym roku wystąpią w ramach wyjątkowej – bo w letniej odsłonie – trzynastej edycji Akustycznia. Usłyszymy m.in. The Ears, Konrada Słokę z Zespołem, Chango czy Tragarzy.

Również na tej scenie pojawią się inni artyści: Baltic Neopolis Orchestra, Lord Sound of Queen, Tea Time Boogie, Naprawdę, Blue Crow, Michał Grobelny z zespołem, Chór Akademii Morskiej, Los Cafe czy Jackpot Quintet.

Wieczór pełen hiszpańskiego charakteru zapewni Krzysztof Meisinger, jeden z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Występuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires. W sobotę, 31 lipca, na pokładzie hiszpańskiego szkunera wystąpi dla szczecińskiej publiczności. Koncertu będzie można posłuchać przechodząc bulwarami i przystając na Nabrzeżu Pasażerskim. Do gorącej Hiszpanii przeniesiemy się za sprawą orkiestry barokowej „Poland baROCK", której Meisinger jest założycielem, liderem i kierownikiem artystycznym.

Coś dla łasuchów i fanów piwa

Smaczne przekąski, sycące dania z różnych kuchni świata, a także wyjątkowa strefa Piw Kraftowych – Strefę Food Trucków znajdziemy na Łasztowni, jednak i na Wałach Chrobrego na Jarmarku pod Żaglami znajdziemy coś na ząb. W restauracjach na kółkach będziemy mogli spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów. W ofercie znajdą się także tradycyjne polskie potrawy.

Przy ul. Admiralskiej zagości Craft Beer Zone – istny raj dla piwoszy. Kilkanaście browarów z różnych regionów m.in. z województwa lubuskiego czy wielkopolskiego, złocisty lager, ciemny pszeniczniak, charakterny porter, bezalkoholowe IPA – będzie w czy wybierać!

Jarmark pod Żaglami i Aleja Artystów

Na Wałach Chrobrego alejki wypełnią się stoiskami sprzedażowymi, będzie można zakupić pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy, oryginalne wyroby. Ponadto pojawią się także wystawcy z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami. Tradycyjnie podczas wydarzenia Wały Chrobrego zmieniają się w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. W Alei Artystów można spotkać twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty.

Żaglowce, które będzie można zwiedzać!

Ta dobra wiadomość dotarła wczoraj. Wcześniej zapowiedziany zakaz zwiedzania jednostek, które zacumują w Szczecinie, został zmieniony decyzją Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego. Teraz na pokład żaglowców będzie można wchodzić z zachowaniem środków ostrożności, w ograniczonych grupach i w maseczkach oraz za zgodą kapitanów. Listę żaglowców, które zdecydują się otworzyć swoje pokłady, poznamy do piątku.