To był pierwszy multipleks w Szczecinie. Kino rozpoczęło działalność dokładnie 22 maja 2003 roku od premierowego seansu filmu "Matrix. Reaktywacja". Łatwo obliczyć, że już niedługo Helios w CHR Kupiec będzie świętował swoje 15. urodziny! Z tej okazji przygotowano oczywiście wiele atrakcji i promocji!

Tańsze bilety na wszystkie seanse

Świętowanie tej rocznicy zaplanowano na najbliższy weekend 19-20 maja. Wtedy to w Heliosie w CH Kupiec (ul. Krzywoustego 9-10) bilety na wszystkie seanse będą kosztowały tylko 17 zł! W tej cenie będzie można zobaczyć premierowo nowy film o sympatycznym i zabawnym superbohaterze, „Deadpool 2”, komedię „Strażnicy cnoty” czy przygodową produkcję „Rampage. Dzika furia”. Odbędą się też projekcje specjalne.

Konkursy z nagrodami

Będzie można też wziąć udział w wielkim Konkursie Urodzinowym pod tytułem: „Jak spędziłbyś swoje urodziny mając do dyspozycji całe kino na jeden dzień?”. Najciekawsza odpowiedź zostanie nagrodzona nowoczesną, elektryczną hulajnogą! Szanse na zdobycie atrakcyjnych upominków kulturalnych będą mieli ci, którzy przyjdą do kina i wezmą udział w konkursach organizowanych z Kołem Fortuny.


Coś dla smakoszy

Nie zabraknie oczywiście specjalnego urodzinowego tortu. Zaplanowano również kulinarne show, podczas którego „wspólnymi siłami” przygotowane zostaną przystawka, danie główne oraz deser. Działać też będzie kawiarnia Helios Café, w której można wypić dobrą kawę, a także spróbować ciast i lodów.


Dużo atrakcji dla dzieci

Dla najmłodszych kinomanów przygotowana zostanie strefa zabaw z dmuchanym zamkiem, animacjami, pokazami magii i twórczymi warsztatami plastycznymi. Sportowe atrakcje, w tym basen z piłkami czekać będą na wszystkich śmiałków w Aktywnej Strefie Przedszkoliada.


Nowocześniejsze, odświeżone oblicze kina

Urodzinowy weekend to na pewno dobra okazja do wizyty w kinie dla tych, którzy dawno go nie odwiedzali. Mogą być mile zaskoczeni tym, co zobaczą. Od poprzedniego roku obiekt ten ma zupełnie nowe, odświeżone i unowocześnione oblicze. To nowe, bardziej wygodne fotele, nowoczesne, srebrne ekrany, dzięki którym obraz filmowy zyskuje na wyrazistości oraz nowa technologia obrazu DepthQ (zapewnia ona jeszcze lepsze niż dotychczas wrażenia podczas oglądania repertuarowych pozycji w trójwymiarze). Poza tym komfortowi oglądania służą lekkie, niestandardowe okulary 3D w dwóch rozmiarach (także dla najmłodszych widzów). Po ich zakupie (najtańszy model w cenie 3 zł) widz może wziąć je do domu i wykorzystać przy następnych wizytach w kinie.

Projekty specjalne i finał Ligi Mistrzów!

Warto dodać, że oprócz filmów, które są dostępne w regularnym repertuarze CHR Kupiec widzowie mogą też wybrać projekty specjalne - Nocne Maratony Filmowe, Kino Kobiet, Helios dla Dzieci czy Kino Konesera. 16 maja w tym ostatnim cyklu zobaczymy dzieło „Nigdy cię tu nie było” – francusko - amerykański film sensacyjny z udziałem Joaquina Phoenixa.

 

Kino Helios zaprasza też kibiców na transmisję meczu finałowego Ligi Mistrzów pomiędzy madryckim Realem i FC Liverpool na wielkim ekranie (26 maja)! Szczegóły dotyczące programu urodzin, repertuaru filmowego oraz konkursów i animacji dostępne są na stronie www.helios.pl.