To już 4. edycja akcji Fash'n'Act, w ramach której młodzi ludzie ze Szczecina pomagają swoim potrzebującym rówieśnikom. Z powodu pandemii tegoroczna odsłona powróciła w nieco odmienionej formie.

Fash'n'Act to charytatywny pokaz mody organizowany przez uczniów ze Szczecina, działających w klubie Interact Szczecin International, który jest częścią największej na świecie organizacji charytatywnej Rotary International. Młodzi ludzie pomagają tak osobom potrzebującym już od 4 lat. Korzystając ze swojej pasji do mody, organizując warsztaty i pokazy mody, w ciągu czterech edycji zebrali już ponad 60 tys. złotych na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla swoich rówieśników. Tegoroczna odsłona Fash'n'Act, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, nie mogła odbyć się w sposób tradycyjny, dlatego organizatorzy zmienili nieco formę akcji i zorganizowali Fash'n'Act IV - Online Edition.

Warsztaty z profesjonalistami

Czwarta edycja w głównej mierze opiera się na F'N'A Master Classes. – To cykl wykładów online z ludźmi powiązanymi ze światem mody, między innymi ekspertami z dziedziny fotografii, makijażu, fryzjerstwa. Otworzyła go projektantka mody Sylwia Majdan, która opowiedziała o branży modelingu – tłumaczy Julia Szwec, prezydent Interact Szczecin International.

Filmy były publikowane przez cały miesiąc (od 8 czerwca do 6 lipca) na kanale Fash’n’Act MasterClass w serwisie YouTube. Poza Sylwią Majdan można tu znaleźć  wykłady online prowadzone przez m.in.: specjalistkę do spraw makijażu Iwonę Rząd czy redaktor naczelną szczecińskiego magazynu Prestiż Izabelę Marecką.

Wszystko dla Julii

Oprócz wykładów kolejnym elementem Fash'n'Act będzie wielki finał, który w tym roku zostanie przeprowadzony na TikToku. Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany pokaz mody, a następnie odbędzie się licytacja ubrań z kolekcji prezentowanych podczas finałowego pokazu.

– Fnał to wielka niespodzianka, która będzie polegała na konkursie. Chcemy, aby każdy mógł się zaangażować w naszą akcję i wygrać super nagrody. O szczegółach, całego wydarzenia poinformujemy w najbliższym czasie – dodaje Julia Szwec.

W ten sposób młodzi ludzie chcą zebrać środki na zakup specjalistycznych protez kończyn dolnych wraz ze stawem kolanowym oraz rehabilitację dla Julii Dąbrowskiej. Dziewczyna na co dzień uczęszcza do drugiej klasy LO nr 18 przy ulicy Hożej w Szczecinie i ze swoją niepełnosprawnością walczy od urodzenia. Przybliżony koszt protez to 400 tys złotych.

Każdy chętny może również wspomóc Julię, wpłacając datek na zbiórkę prowadzoną na wspieram.to.

Wydarzenie na Faceboku: https://www.facebook.com/Interact-Szczecin-International-628379417175957/