Do wyborów parlamentarnych pozostało już tylko pięć tygodni. Nie ma w tym nic dziwnego, że kandydaci na posłów i senatorów wręcz dwoją się i troją, żeby przyciągnąć uwagę wyborców i zaistnieć szerzej w świadomości opinii publicznej. Swoje „naturalne walory” postanowił wykorzystać kandydat Konfederacji ze Szczecina, Dariusz Olech, który na plakacie wyborczym wystylizował się na… Jezusa Chrystusa.

W swoim haśle wyborczym zapewnia, że nic nam nie obieca, ale za to da wyborcom „święty spokój”. Olech startuje do Sejmu z odległego 13. miejsca. Nie da się jednak ukryć, że tak oryginalny sposób prowadzenia kampanii wyborczej daje mu w mieście szansę na większą rozpoznawalność niż w przypadku jedynki listy. Marcin Bedka pochodzi ze Szczecinka i póki co, trudno dostrzec jego aktywność wyborczą w naszym mieście.

„Wiele osób mówi, że wyglądam jak Jezus i tak jakoś wyszło”

„Nic Wam nie obiecam, ale dam Wam wszystkim święty spokój” – to hasło kandydata Konfederacji do parlamentu ma szansę stać się najbardziej charakterystycznym hasłem rozpędzającej się kampanii wyborczej w Szczecinie. Jego autor – Dariusz Olech – wystylizowany jest na Jezusa Chrystusa, nad jego głową na plakacie widnieje jasna poświata przypominająca aureolę. Co ciekawe, sam polityk nie odcina się od takich skojarzeń:

- Skorzystałem z tego, co mam. Wiele osób mówi, że wyglądam jak Jezus i tak jakoś wyszło. Nie chcę się wynosić na ołtarze czy udawać Pana Boga, ale chciałbym wprowadzić do naszej polityki trochę luzu i dystansu – mówi Dariusz Olech.

Jak należy rozumieć hasło wyborcze kandydata Konfederacji? – Dwutorowo. Nic nie mogę obiecać, czyli żadnych programów socjalnych i żadnego rozdawnictwa. Budżet nie jest z gumy, a kiełbasa wyborcza kosztuje. Święty spokój, czyli chcę, żeby rząd nie wtrącał się w życie Polaków, prostsze podatki, korzystniejsze prawo, to moje cele – dodaje. Jako przykład szczeciński swojego programu Olech podaje postulat szybkiej budowy Zachodniego Obejścia Szczecina.

Kampania wyborcza – obszerne relacje na wSzczecinie.pl

Kampania wyborcza w Szczecinie rozpędza się na dobre. Do urn pójdziemy 13 października, by wybrać z naszego okręgu 12 posłów i jednego senatora. Liderami list do Sejmu są: Marek Gróbarczyk (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska), Dariusz Wieczorek (Lewica), Jarosław Rzepa (PSL – Koalicja Polska) oraz Marcin Bedka (Konfederacja).

Polityczne rozmowy na żywo w portalu wSzczecinie.pl możecie oglądać we wtorki i w czwartki o godzinie 20.00.