Stare meble, przeczytane książki, ubrania zalegające od dawna w szafie. Wszystko, co właścicielom jest już niepotrzebne, a ma szansę znaleźć nowego kupca, będzie można w niedzielę (w godzinach 10-14) wystawić na sprzedaż przed własnym domem na Pogodnie. Stowarzyszenie „Pogodniak” zaprasza do pierwszej zorganizowanej wyprzedaży garażowej. Udział bezpłatny.

 

Zasady są proste. Zainteresowani sprzedażą swoich szpargałów mieszkańcy Pogodna mają czas, by zgłosić chęć uczestnictwa do czwartku, 23 września. Można to zrobić na Facebooku – https://www.facebook.com/groups/pogodniak/permalink/4624571337573951/ lub na maila: pogodniak@op.pl.

Powstanie mapka, z którą będzie można wybrać się na garażowe zakupy

Stowarzyszenie „Pogodniak” bierze na siebie promocję każdej ze zgłoszonych lokalizacji, by w niedzielę jak najwięcej osób odwiedziło wystawki urządzone na podwórkach czy w garażach.

„Na podstawie Waszych zgłoszeń opublikujemy mapę z adresami – zaznaczonymi punktami wyprzedaży. Mapka będzie dostępna także w formacie do wydruku. Mapka będzie dostępna na fb grupy Pogodniak, można będzie ją również rozesłać do swoich znajomych, aby odwiedzili wyprzedaż garażową” – czytamy na stronie wydarzenia.

Na facebooku „Pogodniaka” znaleźć można również gotowe do wydrukowania ulotki i plakat informujący przechodniów, że „tu odbędzie się wyprzedaż garażowa”.

Są już pierwsze zgłoszenia

Wiadomo już, że garażowych stoisk będzie co najmniej kilka, a do czwartku na pewno pojawią się kolejne zgłoszenia. Inicjatywa jest niekomercyjna, ma bazować na energii mieszkańców Pogodna i stworzyć kolejną sposobność do zacieśnienia międzysąsiedzkich więzów.

Na garażowe zakupy na Pogodnie będzie można wybrać się w niedzielę, 26 września, w godzinach 10-14.