Już w najbliższy weekend poznamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Refleksy”. Finał uświetni recital Grzegorza Bukały pt. „Było sobie życie, czyli rozważania nad niedopitą szklaną”. Wstęp jest bezpłatny.

Konkurs Poetycki „Refleksy” organizowany jest przez Dom Kultury Klub Skolwin. To już 12. edycja tego wydarzenia. W sobotę, 15 lutego, w Piwnicy Kany poznamy zwycięzców konkursu, wybranych przez jury w składzie Piotr Michałowski, Andrzej Skrendo oraz Marek Maj. Laureaci otrzymają nagrody, a publiczność będzie mogła wysłuchać nagrodzonych i wyróżnionych wierszy, które zaprezentuje Michał Lewandowski, aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Ale nie tylko dlatego warto w sobotę o godz. 16:00 przybyć do Piwnicy Kany. Na finał zaplanowano recital Grzegorza Bukały, założyciela i jednego z liderów działającego w latach 70. i 80. zespołu i kabaretu Wały Jagiellońskie. Przez 13 lat istnienia grupa zagrała ponad 2,5 tys. koncertów w kraju i zagranicą, zdobyła mnóstwo nagród na festiwalach i wydała wiele hitów, które gościły na listach przebojów. Ich trzy złote płyty zostały sprzedane w ponadmilionowym nakładzie. Po odejściu Bukały, zespół zakończył działalność.

Na scenę artysta powrócił po 20 latach. W lutym 2008 r. w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej zaśpiewał swój autorski recital z towarzyszeniem 17-osobowej orkiestry. Materiał z tego koncertu ukazał się na nominowanej do Fryderyków 2009 płycie „Pocztówki z Macondo”. Come back Bukały sprawił, że w maju 2018 do koncertowania powróciły również Wały Jagiellońskie.

Jednak do Szczecina, po wielu latach nieobecności, Grzegorz Bukała przyjedzie sam. Jego autorski recital będzie pointą XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Refleksy”.

Początek wydarzenia w sobotę (15 lutego) o 16:00. Wstęp wolny.