Utwory Kilara, Moniuszki i... Hołdysa zabrzmią podczas koncertu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" w wykonaniu zespołu AQuartet. Od tego wydarzenia, w niedzielę 10 listopada, rozpoczną się tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Policach.

Różne style i epoki

Zespół AQuartet został założony w 2000 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. W jego repertuarze znajdują się utwory z różnych stylów i epok. To muzyka rozrywkowa i klasyczna. Na koncertach można zatem usłyszeć jazz, blues, muzykę filmową, fragmenty musicali i operetek, a nawet muzykę taneczną, w tym latino.

Występ na premierze „Zemsty”

Ważnym przedsięwzięciem w karierze grupy był występ na śląskiej premierze filmu "Zemsta" w reżyserii Andrzeja Wajdy, na której kwartet przedstawił utwory muzyki salonowej. W marcu 2003 roku zespół uczestniczył w "Tygodniu polskim" w instytucie Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Kilkakrotnie brał również udział w festiwalu kultury skandynawskiej "Nordalia".

Moniuszko obok Hołdysa

W Szczecinie AQuartet można było usłyszeć m.in. w programie „Od Abby do Queen, czyli muzyczny alfabet lat 60. i 70.” (wystąpili z nim na Zamku Książąt Pomorskich). Tym razem Monika Schmidt (I skrzypce), Adriana Urbacz (II skrzypce), Radosław Mikołajczyk (altówka) oraz Joanna Jerchel (wiolonczela) zagrają kompozycje Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego, ale także znane piosenki autorstwa Seweryna Krajewskiego i Zbigniewa Hołdysa.

Publiczność będdzie mogła przypomnieć sobie tematy z reguły dobrze znane, ale niedzielny koncert nie będzie tylko zwykłą powtórką. Znane utwory w interpretacji kwartetu zabrzmią w mniej oczywisty, a czasem nawet zaskakujący sposób. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” to program, który z pewnością sprawi, że ci widzowie jeszcze bardziej docenią polskie utwory!

Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach przy ul. Siedleckie 1A w niedzielę, 10 listopada. Początek o godz. 17.00. Bilety kosztują 20 zł i 15 zł.