W piątek, 30 października, na swoje stałe trasy do pętli Turkusowa wrócą tramwaje linii 2, 8 i 7. Wcześniej zapowiadano, że będzie to możliwe w sobotę.

 

Przywrócenie funkcjonowania tramwajów na prawobrzeże jest możliwe, bo powoli kończy się remont infrastruktury tramwajowej na węźle Wyszyńskiego, czyli na skrzyżowaniu przed Mostem Długim.

Od piątku, 30 października, zmiany w działaniu komunikacji miejskiej obejmą też inne tramwaje i autobusy. Oto komplet planowanych modyfikacji:

- przywrócone zostaje kursowanie linii 2 według nowych rozkładów jazdy;

- prowadzone zostają zmiany w rozkładach jazdy linii 3 na dni powszednie oraz Nowy Rok, Wielkanoc, Boże Narodzenie;

- przywrócona zostaje stała trasa linii 7, linia kursować będzie według nowych rozkładów jazdy;

- przywrócona zostaje stała trasa linii 8, linia kursować będzie według nowych rozkładów jazdy w dni powszednie;

- wprowadzone zostają nowe rozkłady jazdy na linii 10;

- zawieszona zostanie zastępcza linia autobusowa 807, kursująca na trasie Turkusowa – Brama Portowa;

- dla linii autobusowych kursujących przez ul. Wyszyńskiego w kierunku prawobrzeża, tj. 52, 76, A, B, C, G, H, 522, 531 i 532 likwidacji ulegnie tymczasowy przystanek (nr 10910) a ww. linie wrócą na swoje dotychczasowe przystanki (nr 10911, 10912, 10913);

- autobusy linii 75, 521, 527 i 528 skierowane zostaną przez ul. Wyszyńskiego, dla tych linii ponownie zostaną uruchomione przystanki „Dworcowa” (tylko linia 75) oraz „Wyszyńskiego”;

- w związku z dalszą częścią prac wykonywanych na torowisku w ciągu ulicy Wyszyńskiego autobusy linii A, B, C, G, H w kierunku Bramy Portowej nadal będą zatrzymywały się na przystanku nr 10918.

Autobusy jadące przez ul. Wyszyńskiego nie będą jeszcze korzystać z buspasa i przystanków wspólnych.

Wykonawcą prac na węźle Wyszyńskiego jest firma ZUE S.A., która wcześniej przebudowała infrastrukturę tramwajową na pl. Szarych Szeregów. Łączny koszt tych dwóch zadań to blisko 45 mln zł.