Dotąd Internauci mogli zapalać piksele na e-sercu i zostawiać na nim swoje rysunki i podpisy. Tegoroczna akcja internetowa odbędzie się w nieco innej formule. Każdy internauta wspierający WOŚP na platformie Wspieram.to, stanie się częścią Wirtualnego Serca.

Możliwe będzie odnalezienie siebie w Sercu lub na liście obok niego. Można będzie również poszukać swoich znajomych. Udostępnione wtyczki społecznościowe ułatwią informowanie znajomych o dokonanym wsparciu i zachęcą do przyłączenia się do tegorocznej akcji. To wspaniała okazja by pokazać siłę również wirtualnej społeczności darczyńców. Firmy, które postanowiły pomóc w akcji - właściciele serwisu Wspieram.to a także Transferuj.pl (operator płatności on-line) zrzekli się swoich prowizji. Agencja Supercomp Grupa IT, która przygotowała stronę Wirtualnego Serca również pracowała z dobrego serca jedynie. W ten sposób wpłacone przez Polaków pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji bez żadnych kosztów - w całości. Im wspierających będzie więcej - tym okazalsze będzie serce i tym większą kwotą zasilona zostanie działalność Wielkiej Orkiestry. 

Internauci zasilając wpłatami „Wirtualne Serce”, podczas 22. edycji WOŚP sfinansują zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. wspieram.to jest Polską Platformą Finansowania Społecznościowego.