Położna ze szczecińskich "Zdrojów" została laureatką ogólnopolskiego konkursu "Bezcenna Każda Kropla".

Katarzyna Rudkiewicz po raz kolejny została laureatką konkursu „Bezcenna Każda Kropla”, którego organizatorem jest Polski Bank Komórek Macierzystych. Konkurs ten dotyczy najlepszych pobrań krwi pępowinowej w kraju pod względem jałowości i objętości. Położna ze Szczecina zajęła II miejsce w Polsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań”. – Aseptyka pobrania jest niezwykle istotną kwestią, gdyż od jakości pobranego podczas porodu materiału zależy, czy uzyskana krew pępowinowa będzie mogła w przyszłości uratować komuś życie lub poprawić jego jakość – wyjaśnia Magdalena Knop, rzecznik prasowy szpitala "Zdroje".

Katarzyna Rudkiewicz jest położną, która od wielu lat wyróżnia się w jakości pobrań krwi pępowinowej, wielokrotnie zajmując w tym ogólnopolskim konkursie miejsce na podium. Nie jest jedyną położną ze szpitala „Zdroje”, której ciężka praca i jej wymierne efekty zostały docenione. W ubiegłym roku I miejsce w Polsce w kategorii „Najlepsza średnia objętość pobranej krwi pępowinowej” oraz II miejsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań” zajęła jej koleżanka z bloku porodowego - Magdalena Mikołajczak.

Każdego roku wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali w Warszawie. W tym, z powodu sytuacji epidemiologicznej impreza odbyć się nie mogła, jednak otrzymanie dyplomu i wyróżnienia w cieniu dostojnej śliwy na terenie szpitala, było równie urokliwe i zaszczytne.