Będzie się działo w najbliższy weekend na Wałach Chrobrego. Targi turystyczne, jarmark tradycyjnych przysmaków i rękodzieła, koncerty, zlot food trucków, Wielkie Gotowanie i darmowa degustacja. Wszystko w ramach tegorocznej edycji Pikniku nad Odrą.

Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę, 12 i 13 maja 2018 r. W tym czasie nabrzeże przy Wałach Chrobrego wypełni się kolorowymi straganami. Znajdziemy na nich nie tylko różnorodne przysmaki i rękodzieło, ale także mnóstwo pomysłów na spędzenie urlopu i wakacji.

Targi turystyczne

Na stoiskach przy ul. Jana z Kolna swoją ofertę turystyczną zaprezentują regiony i miasta z Polski oraz zagranicy, m.in. Czech, Niemiec i Węgier. W wydarzeniu wezmą też udział przedstawiciele biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoriów oraz przewoźnicy. Z kolei na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów Turystyki Wiejskiej. Dla odwiedzających to stoisko przygotowano też konkursy, zabawy oraz warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze.

Wielkie gotowanie zupy ziemniaczanej

Jak co roku jedną z największych atrakcji imprezy będzie Wielkie Gotowanie. W tym roku w ogromnym garze przygotowana zostanie tradycyjna niemiecka zupa ziemniaczana. Organizatorzy zapowiadają, że do rozdania będzie 10 tys. porcji. Gotowanie rozpocznie się w sobotę samego rana. Degustację zupy zaplanowano po godz. 14:00.Mnóstwo dobrego jedzenia

W programie dwudniowego Pikniku nad Odrą znalazły się również Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, na których będzie można kupić ekologiczne, naturalne produkty oraz unikalne rękodzieło. Powstanie też Aleja Zachodniopomorskich Smaków, gdzie odwiedzający spróbują lokalnych specjałów i wyrobów regionalnych m.in. z Lubuskiego i Wielkopolskiego, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Dla wielbicieli złocistego trunku przygotowano specjalną strefę, w której będą mogli posmakować piw z małych, regionalnych browarów. Podobnie jak w zeszłym roku Piknikowi nad Odrą towarzyszy Festiwal Smaków Food Trucków. W zlocie weźmie udział ponad 20 restauracji na kółkach z całej Polski. Na mieszkańców i turystów będą czekać dania kuchni: meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej.

Atrakcje dla dzieci

W sobotę i niedzielę (12 i 13 maja) na Wałach Chrobrego nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Powstaną tam place zabaw, wesołe miasteczko i scena, na której zaplanowano koncerty i pokazy taneczne. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na piknikowej scenie zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę rockową, bluesa oraz muzykę klubową i elektroniczną. Artyści promować będą regiony, z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy. Na scenie zobaczymy teatr z Brandenburgii oraz liczącą 50 osób Orkiestrę Policyjną. Usłyszymy też lokalnych artystów, np. zespół LORD – Sound of Queen, w repertuarze którego znajdują się największe przeboje grupy Queen oraz Freddiego Mercury’ego.

Będzie to już 27. edycja Pikniku nad Odrą. Imprezę można odwiedzać w sobotę w godz. 10:00-23:00 oraz niedzielę od 11:00 do 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie to od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski oraz Niemiec. Piknik nad Odrą odwiedza średnio około 50 tys. osób.

Piknik nad Odrą 2018:


sobota, 12 maja 2018

09:00 Rozpoczęcie Wielkiego Gotowania (centrum imprezy)
10:00 Otwarcie Pikniku nad Odrą (scena główna)
10:00 – 23:00 Festiwal Smaków Food Trucków
10:05 – 11:00 Konkurs „Najlepsza potrawa regionalna” – gotowanie na żywo (scena główna)
11:00 – 14:00 Występy sceniczne
11:00 – 19:00 Prezentacje ofertowe ramach Targów Turystycznych Market Tour
11:00 – 23:00 Otwarcie Targów Żywności i Produktów Ekologicznych Organic, Piknikowy Jarmark, Strefa Browarów, Wesołe Miasteczka.
14:00 – 14:30 Oficjalne Otwarcie Pikniku nad Odrą 2018 z udziałem przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego – Brandenburgii, Przedstawicieli Miasta Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaproszonych gości i organizatorów
14.30 – 15.00 Finał Wielkiego Gotowania – rozpoczęcie wydawania pierwszych porcji potrawy przez przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego Brandenburgii, zaproszonych gości i organizatorów.
14:30 – 23:00 Występy sceniczne
19:00 Wieczór Branżowy dla Wystawców Targów Turystycznych Market Tour – Udział przedstawicieli władz Regionu Partnerskiego – Brandenburgii, Przedstawicieli Miasta Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaproszonych gości i organizatorów.
19:00 – 20:00 Rejs statkiem wycieczkowym po Odrze
20:30 Oficjalne przywitanie Gości
20:30 – 01:00 Rozpoczęcie części bankietowej

niedziela, 13 maja 2018

11:00 Rozpoczęcie drugiego dnia Pikniku nad Odrą
11:00 – 18:00 Występy sceniczne
11:00 – 18:00 Prezentacje ofertowe ramach Targów Turystycznych Market Tour
11:00 – 18:00 Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic, Piknikowy Jarmark, Strefa Browarów, Wesołe Miasteczka.
10:00 – 20:00 Festiwal Smaków Food Trucków
18:00 Zakończenie Pikniku nad Odrą


Organizator: Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp. z o.o.
Współorganizacja: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.