Wały Chrobrego ponownie utoną w kwiatach! Wszystko za sprawą wiosennej edycji kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, 19 i 20 maja 2018. Będzie jej towarzyszył kiermasz jadła regionalnego zlokalizowany w ul. Szczerbcowej.

To już 36. edycja uwielbianych przez szczecinian targów ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”. Jak zawsze w imprezie weźmie udział ponad 100 wystawców z branży ogrodniczej z całej Polski. Na stoiskach zlokalizowanych na górnym tarasie Wałów Chrobrego odwiedzający będą mogli znaleźć wszystko, co potrzebne do ogrodu, na działkę oraz balkon.

W ofercie kiermaszu będą m.in.: rośliny rabatowe, drzewa i krzewy owocowe, drzewa i krzewy ozdobne (liściaste i iglaste), pnącza, róże w wielu odmianach, cebule kwiatowe i byliny, trawy ozdobne, kaktusy i sukulenty.
Na miejscu znajdziemy mnóstwo odmian jabłoni, grusz, śliw czy wiśni, cebule mieczyków i lilii, szybko rosnące pnącza na balkon, magnolie, jabłonie ozdobne, szeroki wybór pachnących ziół, w tym wiele odmian mięty i bazylii.

- Takiej różnorodności gatunków, odmian, pokrojów, kolorów, zapachów trudno doświadczyć w innych miejscach oferujących artykuły do ogrodu. Żadne, największe nawet i najprężniejsze centrum ogrodnicze czy pojedyncze ogrodnictwo, nie jest w stanie zapewnić tak szerokiej oferty, jak zgromadzeni w jednym miejscu i czasie wystawcy imprezy, którzy bardzo często specjalizują się w wąskich dziedzinach produkcji ogrodniczej – zachęcają organizatorzy.

Na targach nie zabraknie również rybek i roślin do oczek wodnych, nawozów ogrodniczych, urządzeń ogrodniczych i małej architektury. Swoje stoisko będzie miał także Polski Związek Działkowców. Mieszkańcy będą mogli przy nim zbadać odczyn gleby oraz skorzystać z fachowych porad.

Kiermaszowi „Pamiętajcie o ogrodach” towarzyszy kiermasz jadła regionalnego „Wałówka z przysmakami”. Na stoiskach zlokalizowanych w ul. Szczerbcowej znajdziemy produkty z Podlasia, Podhala, Liwy, m.in.: pieczywo, wędliny, sery, a także tureckie słodycze, oliwki, miody, obwarzanki, węgierskie kołacze i langosze, piwa z minibrowarów i kwas chlebowy.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Targi można odwiedzać w sobotę, 19 maja, w godz. 09:00-18:00 oraz w niedzielę, 20 maja, od godz. 09:00-17:00.