Tysiące czarnych krążków wyselekcjonowanych przez najlepsze sklepy w kraju. Miłośnicy analogowych nośników nie mogą tego przegapić. Już w najbliższą niedzielę (28 października) w Atrium Molo odbędzie się Giełda Płyt Winylowych.

To pierwsze takie wydarzenie w tym centrum handlowym. Dla wszystkich miłośników płyt analogowych, a także osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o tych kultowych nośnikach, Atrium Molo, przy współpracy z projektem Tysiące Winyli oraz sklepem Winylownia, organizuje Giełdę Płyt Winylowych.

W ostatnią niedzielę października centrum handlowe przy ul. Mieszka I 73 zapełni się stoiskami z nowymi i używanymi płytami. W wydarzeniu wezmą udział wystawcy i kolekcjonerzy płyt z całej Polski. Na odwiedzających będzie czekać kilka tysięcy winyli wyselekcjonowanych przez najlepsze sklepy w kraju. Na miejscu będzie można również nabyć akcesoria do pielęgnacji czarnych krążków oraz gramofonów. Zakupy uprzyjemni muzyka prosto z gramofonu.

– Gdy na przełomie lat 80. i 90. pojawiła się płyta CD, wydawało się, że to koniec płyty winylowej i analogowy sposób odtwarzania muzyki został na zawsze zastąpiony przez zapis cyfrowy. Jednak jak pokazują ostatnie lata, płyty gramofonowe zyskują coraz więcej zwolenników. Najbliższa niedziela w Atrium Molo to wydarzenie międzypokoleniowe i okazja do poszukiwania muzycznych skarbów, wzbogacenia swojej kolekcji oraz pasjonujących dyskusji o muzyce – mówi Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo.

Początki płyty winylowej sięgają XIX wieku, jej schyłek – jak się wydawało – lat 80. ubiegłego stulecia. Jednak „czarna płyta” nie odeszła w zapomnienie. W ostatnim czasie winyle przeżywają prawdziwy renesans. Choć postępująca technika przyniosła nowe sposoby zapisu i odtwarzania muzyki w postaci płyt CD, MP3 lub bezpośredniego streamingu na komputer bądź telefon, coraz więcej osób powraca do słuchania płyt gramofonowych. Koneserzy twierdzą, że mają one niepowtarzalny czar oraz charakteryzują się niezwykłą głębią i ciepłem dźwięku, niedającymi się porównać z efektami towarzyszącymi innym sposobom odtwarzania muzyki.

Giełda Płyt Winylowych w Atrium Molo odbędzie się 28 października w godzinach 10:00-20:00. Wstęp jets bezpłatny.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty Atrium Molo można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-molo.pl oraz profilu facebook Atrium Molo.