Jeszcze w tym roku zamknięty zostanie oddział Węglobudu Szczecin przy ul. Jasienicy 20 (w pobliżu węzła Łękno i Różanki). W tym miejscu inwestycję mieszkaniową planuje firma West Comfort.

 

Deweloper złożył już wniosek o pozwolenie na rozbiórkę dziewięciu obiektów, które znajdują się na tej działce. To użytkowane do tej pory przez Węglobud budynki magazynowe, hale sprzedaży i garaże.

W ich miejscu West Comfort zamierza postawić osiedle mieszkaniowe Rose Park. Na razie deweloper nie chce mówić o szczegółach planowanej inwestycji. Wiadomo tylko, że jej częścią będzie m.in. prywatna sala kinowa, pokój gier, sala fitness i salon klubowy.

O firmie West Comfort najgłośniej było w ostatnich tygodniach ze względu na projekt budowy apartamentowca Grand Bulwar przy ul. Bulwar Gdański na Łasztowni (nad Parnicą). Deweloper planuje też zrealizować cztery budynki (osiedle Dąbie Park) przy ul. Stacyjnej, w pobliżu dworca Szczecin Dąbie.

Węglobud Szczecin prowadzi natomiast całkowitą wyprzedaż towaru związaną z likwidacją placówki przy ul. Jasienicy 20. To firma działająca w branży instalacji sanitarnych, techniki grzewczej, materiałów budowlanych, opału oraz kruszyw. Dlatego do 24 grudnia w niższych cenach można tam kupić m.in. wanny, grzejniki, podgrzewacze, kształtki miedziane i mosiężne czy rozdzielnie elektryczne.