To jedyna taka okazja w roku. Poza podziemnym schronem mieszkańcy będą mogli zajrzeć też do gabinetu prezydenta, zwiedzić salę sesyjną oraz reprezentacyjną bibliotekę. W najbliższą sobotę Urząd Miasta zaprasza na Noc Muzeów.

Jak informuje magistrat, sobotnie zwiedzanie (18 maja) będzie odbywać się w 30-osobowych grupach w godz. 19:00 – 23:00. Zbiórka przed głównym wejściem do Urzędu Miasta.

Wycieczka obejmie wizytę w gabinecie prezydenta miasta, zwiedzanie zabytkowej biblioteki i sali sesyjnej oraz zejście do podziemnego schronu. W prezydenckim gabinecie na mieszkańców i turystów będzie czekać sam gospodarz, który opowie o ciekawostkach związanych z siedzibą Urzędu Miasta oraz zaprezentuje neobarokowe elementy wystroju wnętrza. Następnie zwiedzający udadzą się do sali bibliotecznej Urzędu Miasta, w której znajduje się bogaty księgozbiór poświęcony historii Szczecina. Nowością będzie możliwość zobaczenia sali sesyjnej, w której Rada Miasta obraduje nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi naszego miasta. Zwiedzanie zakończy się zejściem do podziemnego schronu, w którym można będzie zobaczyć m.in. komorę filtrowentylacyjną.

Wstęp oczywiście bezpłatny. O tym, co jeszcze będzie się działo w Szczecinie w tegoroczną Noc Muzeów przeczytacie w naszym tekście: Noc Muzeów w Szczecinie 2019. Jest program!