ZDiTM szuka wykonawcy przebudowy ulicy Bolesława Śmiałego. To pierwszy etap prac, które w przyszłości obejmą też ulice Chodkiewicza, Żółkiewskiego, Pocztową i Ściegiennego. Zmiany będą podobne jak na ulicach Małkowskiego, Królowej Jadwigi czy Bohaterów Getta Warszawskiego.


Bezpieczniej dla pieszych

Ulica Bolesława Śmiałego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej. Zmieni się m.in. skrzyżowanie ulic Bolesława Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza.

– Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. – Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Więcej zieleni

W ramach inwestycji w okolicy pojawi się nowa zieleń. Zagospodarowany zostanie plac przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Posadzone będą tam drzewa i krzewy, staną ławki. Dodatkowo, wokół nowego ronda zaplanowano „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami.

Zainteresowani wykonawcy mogą zgłaszać się do 14 grudnia. Obok Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, zamawiającym jest również Zakład Wodociągów i Kanalizacji, bo w ramach inwestycji przebudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej i wodociągowej.

Przebudują wszystkie ulice w tej okolicy

W przyszłości, w kolejnych etapach, planowany jest podobny zakres prac przy przebudowie ulic:

- Chodkiewicza na odcinku od ul. Pocztowej do al. Piastów;

- Żółkiewskiego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów;

- Pocztowej na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do ul. Jagiellońskiej;

- Ściegiennego na odcinku od al. Bohaterów Warszawy do al. Piastów.