Już jutro, tj. 21 listopada, charytatywna Galeria Szpargałek po raz osiemnasty otworzy drzwi dla odwiedzających. Na „zakupy” można się wybrać w godz. 11:00-18:00.

Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie, na półkach galerii mieszczącej się w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy pojawiło się mnóstwo pięknych przedmiotów.

– Są zabawki, krzesła, komody, porcelana, ozdoby świąteczne. To oczywiście nie wszystko, bo wymieniać można godzinami – wylicza Kus. – Przed wstawieniem rzeczy do galerii każda z nich jest czyszczona, sprawdzona pod kątem sprawności i bezpieczeństwa. Dopiero, gdy jest pewność, że może trafić w ręce nowego właściciela i sprawić komuś radość - wędruje na półki – dodaje.

Przypominamy, że na miejscu nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu (1 punkt = 1 zł). Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego albo komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt. Lista organizacji charytatywnych, na konta których można wpłacać pieniądze znajduje się tutaj

W środę, 21 listopada, Galeria Szpargałek będzie czynna w godzinach 11:00 – 18:00.