Mowa oczywiście o szczecińskim Szpargałku. Charytatywna Galeria w najbliższą środę ponownie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców.

Galeria Szpargałek zaprasza „na zakupy” w środę, 13 marca, od godz. 11:00. Magazyny znajdujące się w Ekoporcie u zbiegu ul. Arkońskiej i Harcerzy będzie można odwiedzać do godziny 18:00.

Jak mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, na półkach znowu pojawiły się setki „nowych” przedmiotów. – Są m.in. meble, kryształowe i porcelanowe naczynia, obrazy, rowery, zabawki dla dzieci – wylicza. – Każdy znajdzie tu coś dla siebie – dodaje.

Najdroższe przedmioty w galerii kosztują 25 punktów (1 punkt = 1 zł). Przypominamy, że w Szpargałku nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego albo komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Do tej pory mieszkańcy dzięki „zakupom” w Szpargałku przekazali potrzebującym organizacjom ponad 76 tys. zł. Lista organizacji charytatywnych, na konta których można wpłacać pieniądze znajduje się tutaj