Jak co niedzielę Filharmonia w Szczecinie zaprasza na wieczorny koncert online! Tym razem będzie okazja usłyszeć Marka Bilińskiego, jednego z czołowych muzyków polskiej sceny elektronicznej!

Król polskiej elektroniki pochodzi ze Szczecina i po raz kolejny wraca do rodzinnego miasta – tym razem online. Niedzielny koncert, jak zawsze, rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie prezentowany na Facebooku oraz YouTube szczecińskiej Filharmonii.

Koncert Marka Bilińskiego, to nie tylko spotkanie z muzyczną legendą, to również spotkanie z muzyką autonomiczną: wolną od treści, narracji, poetyki i przypisanej jej ekspresji. To czysta forma bez określonych kategorii emocjonalnych. Podczas zarejestrowanego w 2015 roku koncertu pod dłońmi multiinstrumentalisty zabrzmiały elektroniczne instrumenty klawiszowe. W kompozycjach usłyszymy brzmienia muzyki klasycznej i romantycznej, połączone z nowoczesną wizją świata dźwięków: rocka progresywnego, muzyki klubowej i industrialnej.

Przed ekranami warto zasiąść jednak nieco wcześniej. Kwadrans przed wieczorną premierą Filharmonia zaprasza na kolejny zastrzyk pozytywnych emocji od Szczecin Philharmonic Big Band. Muzycy z niecierpliwością czekają na powrót do koncertowania, a swoją niespożytą energię tym razem przekuli w niespodziankę dla melomanów. W ich wykonaniu usłyszymy „Birdland” Josefa Ericha Zawinula.