Szykuje się niezwykle emocjonujący i obfity w atrakcje wieczór na trzebieskiej plaży. Będą tańce boso na piasku w rytm bębnów, zapierający dech w piersiach ogniowy pokaz, dużo fantastycznej muzyki i wspólne puszczanie wianków na wody Zalewu Szczecińskiego. Przed nami jedyna taka noc w roku. Noc Świętojańska!

To już tradycja. Od 11 lat Teatr Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach z okazji Nocy Świętojańskiej przygotowuje specjalne widowisko teatralne. Na tegoroczny pokaz zaprasza w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, na plażę w Trzebieży. Poza młodymi aktorami prowadzonymi przez Aleksandrę Słowińską w widowisku wystąpią także tancerze z grupy Afro Dance Magdaleny Prieditis oraz grupa bębniarska z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, prowadzona przez Ryszarda Dziubaka.

To oczywiście nie wszystko. W programie jest dużo więcej niespodzianek. Cała impreza rozpocznie się o godz. 18:00 od staropolskich konkursów z udziałem publiczności i akcji „plećmy wianki w świętojanki”. Każdy będzie mógł skomponować swój wianek, upleść, a następnie puścić go na wodę, zgodnie ze staropolskim obrzędem.

Po godz. 21:00 zaplanowano wyjątkowy koncert muzyki folkowej w wykonaniu zespołu Viklinova. Grupa tworzy własne kompozycje, w których odwołuje się do tradycyjnej muzyki wokalnej i instrumentalnej z różnych części Polski. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, gość specjalny zahipnotyzuje i porwie w wir fantastycznej, folkowej zabawy. Viklinova zagra w składzie: Patryk Walczak – akordeon, Patrycja Napierała – instrumenty perkusyjne, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidele kolanowe, skrzypce.

Na finał trzebieską plażę rozświetli wspaniały fireshow w wykonaniu znakomitego kuglarza, cyrkowca Kamila Małeckiego.

Udział w Nocy Świętojańskiej jest bezpłatny.

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA, 23 CZERWCA

program:

18:00 „plećmy wianki w świętojanki!” – zabawy staropolskie

20:00 widowisko plenerowe Teatru Elipsa z polickiego MOK z udziałem Djembe z Pałacu Młodzieży w Szczecinie

20:45 puszczanie wianków

21:00 pokaz i wspólne tance z grupą Afro Dance Magdaleny Prieditis

21:15 koncert zespołu Viklinova

22:00 pokaz fireshow