Nowoczesna hala z trybunami, siłownią, panelami fotowoltaicznymi i rozbudowanym systemem bezpieczeństwa, która powstaje przy Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych przy ul. Racibora, nabiera kształtów. Jej budowa pochłonie prawie 20 mln zł. Właśnie rozpoczęły się prace przy montażu zadaszenia obiektu.

– To jedna z wielu inwestycji oświatowych realizowanych aktualnie w Szczecinie i bez wątpienia jedna z większych – zaznacza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Stan zaawansowania robót przy budowie hali przy ul. Racibora jest bardzo duży. Wykonano już wszystkie prace murowe oraz żelbetowe, a także zewnętrzne instalacje wodne i kanalizacyjne. Właśnie rozpoczął się kolejny etap, czyli montaż konstrukcji dachu, której głównym elementem są dźwigary z drewna klejonego. Rozpiętość jednego dźwigara wynosi 35m, a jego waga to około 13 ton. Do montażu dźwigarów używany jest dźwig kołowy ustawiony w obrębie przyszłego boiska (w środku budynku).

– Zamknięcie budynku od góry pozwoli na kontynuację prac. W lutym powinno rozpocząć się wykonywanie pokrycia dachu, a także montowanie okien – zapowiada rzecznik.

Inwestycja obejmuje budowę sali gimnastycznej z trybuną, salą ćwiczeń, siłownią, zespołem szatniowym z sanitariatami oraz pomieszczeniami technicznymi i magazynowymi. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 2 667,2 m2. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bezproblemową komunikację zapewni im wygodna winda, a kontrastowe i czytelne wnętrze ułatwi orientację.

Obiekt zostanie wyposażony w zawansowane systemy bezpieczeństwa. Poza standardowym monitoringiem, zainstalowany zostanie również system sygnalizowania włamania i napadu, w którym zastosowano czujki zbicia szyby i czujki ruchu. W przejściach zaplanowano czytniki kart zbliżeniowych. Ale to nie jedyne ciekawe rozwiązania.

– Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy maksymalnej 36,6 kWp, co pozwoli na wyprodukowanie średnio 32054 kWh energii w skali roku – mówi Piotr Zieliński.

Wykonawcą prac jest spółka Lepiko.