Słynie z grania na trzech trąbkach jednocześnie, puzonie, dudach i instrumentach strunowych. Niezwykle utalentowana i okrzyknięta Szwedzką Królową Swingu Gunhild Carling zagra koncert wieńczący Dni Skandynawskie.

 

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, miłośników swingu czeka wyjątkowa muzyczna uczta. Do Szczecina zawita Gunhild Carling wraz z zespołem Carling Family. Słynnej artystce na scenie będzie towarzyszyła wspaniała szczecińska puzonistka, trębaczka i wokalistka – Anna Nowik, znana szczecinianom jako liderka zespołu Swing Lovers.

Gunhild Carling to artystka wszechstronnie uzdolniona, która oprócz fenomenalnych umiejętności muzycznych, genialnie radzi sobie ze śpiewem i stepowaniem. Jej wykony to prawdziwe arcydzieła! Łączy w nich wszystkie swoje talenty, które miała okazje prezentować już w programach telewizyjnych np. szwedzkiej odsłonie Mam Talent. Na swoim koncie ma również wielokrotne występy przed królem Szwecji, Karolem XVI Gustawem.

Repertuar Gunhild wchodzi w skład nietypowego projektu scenicznego Postmodern Jukebox. Dzięki niemu piosenki z list przebojów zyskują nowe życie. Doskonale znany hit „Dancing Queen” zespołu ABBA czy rozpoznawalny kawałek „The final Countdown” grupy Europe, będzie można usłyszeć w wersji retro swing i vintage z lat 20.

Wszyscy zainteresowani takimi aranżacjami będą mieli okazję wysłuchać ich na żywo już w ten weekend! Na koncert Gunhild Carling organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę, 15 maja, o godzinie 19:00 do Jazzment Klubu. Bilety na wydarzenie dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/7060-gunhild-carling-jazzment-klub-szczecin.html