Wydarzenie, o którym mówi się w naszym mieście od ponad pół roku, zbliża się wielkimi krokami. W sobotę, 23 czerwca, Łasztownia zaroi się od światowej klasy wykonawców muzyki techno, house i electro.

Będzie to trzecia edycja festiwalu, ale pierwsza, która odbędzie się w Szczecinie – dwie poprzednie organizowane były w stolicy Dolnego Śląska. Jak w trakcie listopadowej konferencji prasowej mówił jeden z organizatorów, Rafał Cały z C&C Bookings, nasze miasto "przebiło Wrocław lokalizacją oraz lepszą atmosferą współpracy". Zmiana miejsca może wpłynąć znacząco na liczbę zagranicznych uczestników Wooded City.

- W poprzednich latach pojawiało się kilkuset uczestników z innych krajów. W tym roku, oceniając po internetowej aktywności, może być podobnie – mówi Łukasz Kowalka, rzecznik prasowy festiwalu. – Z Berlina będą kursować specjalne busy, dowożące ludzi specjalnie na nasze wydarzenie. Dzięki dobremu line-upowi i dogodnemu połączeniu transportowemu liczymy też na większą liczbę gości ze Skandynawii.

Program wydarzenia, pomimo że trwa ono tylko jeden dzień, jest po brzegi wypełniony koncertami. Na szczecińskiej scenie pojawią się zarówno gwiazdy z innych krajów, takie jak np. Ryan Elliott, Mira czy Soukie & Windish, jak i wykonawcy z Polski, czyli m.in. The Dumplings, catz ‘n dogz oraz Floating Groove.

- Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęca na pewno sama strefa muzyczna. The Dumplings przygotowują się do wydania nowej płyty i pierwszy raz w tym roku zagrają w mieście – opowiada rzecznik. - Będzie to też jedyna okazja, żeby zobaczyć duże nazwiska sceny electro i house w tym samym czasie w Szczecinie.

Jak zapowiada Łukasz Kowalka, ciekawym elementem Wooded City bez wątpienia będzie wystrój terenu festiwalu.

- Od jakiegoś czasu, wspólnie z absolwentami Akademii Sztuki w Szczecinie, przygotowujemy specjalną scenografię, dzięki której Łasztownia na ten jeden dzień zupełnie zmieni swoje oblicze. Wszystkie dekoracje będą wykonane z materiałów ekologicznych.

W trakcie trwania wydarzenia nie zabraknie atrakcji pozakoncertowych.

- Festiwal rozpoczyna się o godzinie 12:00. Wtedy właśnie na plaży koło terenu festiwalowego zostanie otwarta strefa dla dzieci, w której prowadzone będą zajęcia muzyczne, plastyczne oraz zajęcia z jogi. Dodatkowo odbędą się darmowe warsztaty z produkcji muzycznej – wylicza rzecznik. – Poprowadzi je An On Bast, jedna z gwiazd naszego line-upu. Koncerty rozpoczną się na głównych scenach o 18:00.

Bilety na Wooded City można zakupić przez Internet w cenie 109 zł. Obecna pula obowiązuje do wyczerpania zapasów lub do 31.05. Od 1 czerwca ceny wzrosną do 139 zł. Jest też możliwość kupna wejścia grupowego, obejmującego 4 osoby – jego koszt to 370,60 zł.

Więcej informacji o artystach w naszym wcześniejszym tekście.


LINE UP

An On Bast live

Answer Code Request

Canalia

catz n dogz

Das Komplex

Droptech

Earth Trax / Bartosz Kruczyński

Floating Groove

Dj Steawv Jay Shepheard

MANOID live

MamJazza livev Margaret Dygas

Mira

Olinskii

Ryan Elliott

Seb

Soukie & Windish

The Dumplings

WhoMadeWho DJ set