To jedna z atrakcji rozpoczynających się dziś Dni Morza. W drewnianych domkach na Łasztowni swoje najnowsze książki prezentuje ponad 40 wydawnictw z całej Polski, z kolei na pobliskiej scenie odbywają się spotkania ze znanymi autorami. Wśród gości m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Łukasz Orbitowski, Jacek Fedorowicz, Wojciech Rapa, Roman Czejarek, Jakub Ćwiek. Ósmy szczeciński Plener Literacki potrwa aż do niedzieli, 16 czerwca.

- Dni Morza to taki konglomerat różnego rodzaju, bardzo ciekawych wydarzeń. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, tak samo jak wśród książek, które przywieźli nasi wystawcy – przekonuje Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej, organizatora Pleneru Literackiego.

A jest w czym wybierać. Drewniane domki wystawców wypełnione są po brzegi. Jest literatura kobieca, książki historyczne i o Szczecinie, kryminały i thrillery, reportaże oraz oczywiście pozycje dla najmłodszych. Każdego dnia zaplanowano też po kilkanaście spotkań z autorami. Dziś jeszcze na Plenerze będzie można porozmawiać np. z Łukaszem Orbitowskim, który opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Kult”, zbeletryzowanej powieści na bazie doskonale udokumentowanej historii objawień oławskich. To już o 16:00. Godzinę później zaplanowano spotkanie z Jackiem Fedorowiczem, dziennikarzem i satyrykiem, który opowie o swoich książkach „Święte krowy na kółkach”, „W zasadzie tak” i „Chamo Sapiens”. Z kolei o godz. 18:00 odbędzie się rozmowa z Wojtkiem Rapą o jego najnowszej publikacji "W cieniu mojego kapelusza, czyli dziwne przypadki muzyka rozrywkowego". To muzyczna opowieść o sobie samym i muzykach nierozerwalnie związanych ze Szczecinem. Po spotkaniu autor zaprasza na koncert.

Natomiast w sobotę na Plenerze gościć będą m.in.: Monika Wilczyńska, Zofia Stanecka, biograf Zofii Kossak – Joanna Jurgała-Jureczka, Sławomir Koper, Magda Stachula, prof. Jerzy Bralczyk. Szczegółowy harmonogram spotkań znajdziecie tutaj