– Mamy zapowiedzi potwierdzające uczestników z całego świata. Impreza będzie dużo większa niż w poprzednim roku – tak o drugiej edycji MAD JAM, czyli międzynarodowych zawodów tańca breaking mówi Jarosław Szymański, prezes fundacji Life Surfers. Głośne wydarzenie taneczne powoli staje się wizytówką Szczecina.

Na pierwszej edycji MAD JAM gościli najlepsi tancerze z całego świata, między innymi z Malezji, Armenii, Izraela, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii, Bułgarii oraz Rosji. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, wśród uczestników i publiczności, czego rezultatem jest zapowiedziana druga edycja, która odbędzie się już 22 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. 

– II edycję wzbogaciliśmy o nowe i ciekawe wydarzenia – mówi J. Szymański. – Oprócz całodniowych walk tanecznych zorganizowaliśmy warsztaty taneczne z sędzią z Rosji. W międzyczasie odbędą się pokazy graffiti – tworzone na żywo oraz zlot food trucków. Kończącym elementem wydarzenia będzie afer party w klubie Elefunk.

Na światowym poziomie

Uczestnicy konkursu będą rywalizować w dwóch kategoriach seven2smoke oraz 2vs2. Oceniać ich będą sędziowie na najwyższym światowym poziomie.

W skład jury wchodzą:

– Bgirl Mad Max – dwudziestoletnia Belgijka, która na parkiecie pokazuje przede wszystkim zaciętość w walce oraz ognisty charakter.

– Bboy Pompon – członek ekip Nontoper Mielonka i Mad Skillz Crew. Osoba emanująca niesamowitym optymizmem. Miłośnik jamów tanecznych, reprezentant średnio starej szkoły breakingu.

– Bboy Yan, znany również jako Yan The Shrimp, reprezentuje AllTheMost / Break Smart. Miał zaszczyt reprezentować Rosję jako uczestnik, sędzia i nauczyciel warsztatów w ponad 30 krajach. Organizator Break Smart Jam i twórca systemu „16”.

Oprawę muzyczną zapewni dwójka uznanych artystów. Dj Plash oraz Dj Bart. Pierwszy z nich jest producentem, który zagrał setki breakowych eventów, takich jak np. Freestyle Session Europe, Circle Prinz czy United Style. Drugi w kolejności – Dj Bart – jest współzałożycielem międzynarodowej ekipy Dope Shit Productionz oraz współorganizatorem festiwalu Broken Ball. Grał na największych polskich wydarzeniach oraz za granicą – we Włoszech, Austrii, Francji, Niemczech, Łotwie i Ukrainie. Za mikrofonem staną Sierber i Arek Mąka Duet.

Nowa wizytówka Szczecina?

Jak sami organizatorzy zauważają, ich wydarzenie staje się powoli wizytówką miasta Szczecina. – Uczestnicy, jak i publiczność była bardzo zadowolona z pierwszej edycji imprezy. Widzowie, jak i uczestnicy deklarowali, że chętnie wrócą na kolejne wydarzenia, wiec uznaliśmy, że będziemy robić to cyklicznie – mówi J. Szymański.

Tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów tańca breaking MAD JAM odbędzie się 22 lutego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Organizatorzy zachęcają, aby publiczność przybyła na godzinę 18:00, aby obejrzeć najciekawsze widowiska. Wstęp kosztuje 7 zł.