Mowa o zbudowanej z płyt betonowych i z prowizorycznym chodnikiem ulicy Kułakowskiego na Niebuszewie. Jej modernizacja wraz z budową parkingu na 77 miejsc pochłonie blisko 8 mln złotych.

Prace budowlane rozpoczęły się dokładnie miesiąc temu od przygotowania terenu pod budowę parkingu przy Szkole Podstawowej nr 35. Jak informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta, wykonawca zrealizował już większość prac związanych z instalacjami podziemnymi i kanalizacją. Na części terenu widać też pierwsze warstwy podbudowy pod plac parkingowy.

– Od przyszłego tygodnia powinny się też zacząć roboty na planowanym do przebudowy odcinku ul. Kuławkowskiego – zapowiada Zieliński. – Przypominamy że w związku z inwestycją, zamknięciu dla ruchu podlegać będzie odcinek ulicy Kułakowskiego od Warcisława do Pszczelnej oraz od wjazdu do szkoły do Wilczej. Na czas prac dojazd do szkoły będzie możliwy od ulicy Lompy oraz Pszczelnej – dodaje.

Ul. Kułakowskiego na szczecińskim Niebuszewie to ważny łącznik między ul. Warcisława i ul. Wilczą. Biegnie wzdłuż torów kolejowych. W ramach inwestycji przebudowany zostanie 753-metrowy odcinek jezdni, a także chodniki. Wzdłuż nich powstaną 33 miejsca postojowe. Zaplanowano też montaż elementów uspokojenia ruchu i wprowadzenie strefy 30.

Koszt inwestycji to blisko 8 mln zł. Na jej realizację wykonawca, firma Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski ze Starego Czarnowa, ma 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.