XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie utrzymało pozycję lidera. W najnowszym rankingu miesięcznika „Perspektywy” ponownie znalazło się na pierwszym miejscu.

Za najlepsze liceum ogólnokształcące w kraju szczecińska „Trzynastka” została uznana drugi rok z rzędu, dwa lata temu była szósta. Kilka lat wcześniej, również znajdowała się na szczycie rankingu.

XIII LO to także jedyne liceum ze Szczecina, które znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce rankingu. II LO im. Mieszka I z pozycji 60. spadło na 68., a „Piątka” z 96. na 105.

W rankingu "Perspektyw", tak samo jak przed rokiem, drugim najlepszym liceum w kraju jest XIV LO im. St. Staszica w Warszawie i Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Ranking liceów dostępny jest tutaj

Wśród szczecińskich techników najwyżej w rankingu znalazło się Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E. Awansowało na miejsce 30., rok temu było na 91. W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się jeszcze Technikum Informatyczne SCI (awans z 42. na 35.) oraz Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica (spadek z 25. na 45.). Ranking techników dostępny tutaj

Rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych miesięcznik „Perspektywy” publikuje co roku. Placówki oceniane są na podstawie m.in. sukcesów w olimpiadach oraz wyników pisemnych egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.