Szczecińska firma na trzy tygodnie pojedzie do Doliny Krzemowej. Będzie to pierwsza firma ze szczecińskiego Business Link, która wyjedzie ze swoim pomysłem biznesowym do mekki startupów. Wydarzenie Business Mixer po raz pierwszy w Szczecinie połączyło środowisko młodych przedsiębiorców ze światem biznesu.

Tidio ‒ startup zajmujący się tworzeniem oprogramowania typu Saas wygrał trzytygodniowy wyjazd do Doliny Krzemowej w ramach programu READY to GO. Tidio w swojej ofercie posiadają rozwiązanie live-chat (Tidio Chat). Produkt ten pozwala na uzyskanie kompletnej listy użytkowników aktualnie odwiedzających stronę oraz informacji, która zakładka cieszy się największym zainteresowaniem, poprzez ukazanie czasu jej przeglądania przez użytkownika. Tidio Chat umożliwia również bezpośrednią komunikację z konsumentem w trakcie jego wizyty na witrynie.

Podczas Business Mixera zaprezentowały się także startupy: WellServed oraz Crowdmade.it (powered by Wspieram.to). Pierwszy jest aplikacją mobilną umożliwiającą łatwiejszy sposób składania zamówień w lokalach gastronomicznych, dzięki e-menu i wbudowanemu pagerowi. Natomiast crowdmade.it jest platformą skupiającą projekty, którym udało się pozyskać finansowe wsparcie od społeczeństwa. Jej głównym celem jest zainteresowanie zrealizowanymi pomysłami szerszej publiczności. Przedsiębiorcy przedstawili swoje startupy przed guru biznesu ‒ Maciejem Kawulskim, współzałożycielem Federacji KSW.

Startupy z Business Link walczyły o nagrodę w postaci trzytygodniowego programu akceleracyjnego READY to GO w Dolinie Krzemowej. Wyjazd to okazja do zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami oraz skonfrontowania go z rynkiem i konkurencją za granicą. Dzięki programowi przedsiębiorcy otrzymują również szansę dopracowania modelu biznesowego, co w efekcie owocuje wprowadzeniem biznesu na kolejny etap rozwoju. Proces ten stymulują także organizowane wydarzenia networkingowe oraz sesje pitchingowe, które pozwalają na zdobycie wiedzy i kontaktów niezbędnych do rozwoju.

Business Mixer to cykliczna impreza organizowana przez Business Link. Jej celem jest promocja i integracja społeczności polskich startupowców. Uczestnicy mają możliwość zarażenie się pasją i innowacyjnym podejściem do prowadzenia biznesu od ekspertów, prezesów międzynarodowych firm i przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces w branży.

Szczegóły dotyczące BL Szczecin: www.blszczecin.przedsiebiorca.pl