To okazja, by poznać albo powspominać miejsca, w których kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu czy stało w kolejkach za konfekcją. Już w najbliższą sobotę odbędzie się uwielbiany przez szczecinian spacer „Szczecin Szlakiem PRL”. Pierwszy raz w zimowej odsłonie! Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

„Szczecin Szlakiem PRL” z Justyną Machnik, bezwzględny numer jeden wśród miejskich spacerów organizowanych minionego lata przez Żeglugę Szczecińską, teraz powraca w zimowej odsłonie. Wycieczka odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 stycznia, w godz. 11:00-14:00.

Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, „spacer „Szczecin szlakiem PRL” to prezentacja kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki - wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury. Trasa spaceru prowadzi głównie przez al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją. Tu szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem”.

Na uczestników spaceru czekają zagadki i retro nagrody. Wycieczka będzie połączona z wizytą w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej, gdzie odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Bitelsem Włodarczykiem - Chłopakiem z Sorrento, członkiem zespołu Nieznani z 1964 r. W programie: pogawędka o big-beacie oraz minirecital. Zaplanowano także warsztaty plastyczne z Adą Krawczak dotyczące m.in. typografii w PRL i haseł propagandowych.

Spacer rozpocznie się 26 stycznia o godz. 11:00. Udział jest płatny. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20 w Szczecinie (szklany pawilon w Alei Kwiatowej). Uwaga, w spacerze może wziąć udział 30 uczestników.

Autorką trasy „Szczecin Szlakiem PRL” jest Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, animatorka wydarzeń kulturalnych, która od ponad dekady odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w ramach projektu "Usługi dla Ludności". Trasa "Szczecin szlakiem PRL" miała swoją premierę w czerwcu 2018 r. W planach jest także stworzenie małego muzeum PRL w Śródmieściu.