Odra Queen i Peene Queen od początku kwietnia pływają po szczecińskim porcie. Od maja popłyną również do wraku betonowca, specjalnie na majówkę przygotowano rejsy do Świnoujścia. Wkrótce zacznie się też sezon na imprezy na wodzie z DJ-em Twisterem.

Od tego sezonu Unity Line przejęło pieczę nad dwoma najbardziej znanymi stateczkami szczecińskiej białej floty, cumującymi na co dzień przy Wałach Chrobrego. Odra Queen oraz Peene Queen są świeżo po remoncie i oferują jeszcze szerszy wachlarz wycieczek dostępnych przez cały okres wiosenno-letni. Specjalną ofertę przygotowano na majówkę.

Majówkowe rejsy do Świnoujścia

Szczecin stracił co prawda rejsy wodolotem, ale na wycieczkę do Świnoujścia wciąż można wybrać się stateczkiem. Na pokładzie Odra Queen taki turystyczny rejs, podczas którego można podziwiać piękne widoki, trwa 3h i 15 min. W majówkę będzie można skorzystać z takiego połączenia codziennie, od 1 do 5 maja.

Statek wypływa ze Szczecina o 8, więc na miejscu jest o 11.15. Jeśli tylko pogoda pozwoli, cały dzień można spędzić na plaży, bo powrót zaplanowano na godzinę 18. Bilety w dwie strony kosztują: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy) i 250 zł (rodzinny, dla 2 dorosłych i 2 dzieci). W jedną stronę: 50 zł, 40 zł i 150 zł. Odra Queen będzie pływać do Świnoujścia aż do września. W weekendy i dni świąteczne.

Wycieczki po porcie i betonowiec na fali

Od początku kwietnia stateczki Unity Line pływają codziennie po szczecińskim porcie (o 12, 13.30 i 15). Do wyboru są dwie trasy. Podczas rejsów można np. zobaczyć z bliska Elewator Ewa, wypatrzeć wieżę peryskopową na terenie stoczni Gryfia czy obejrzeć olbrzymi dok remontowy. Bilety kosztują: 23 zł (normalny), 17 zł (ulgowy), 54 zł (rodzinny, dla 2 dorosłych i 2 dzieci).

Od maja będzie można też popłynąć do betonowca. Olbrzymi żelbetowy kadłub dawnego tankowca osadzony jest na mieliźnie na Jeziorze Dąbie. To historyczna ciekawostka chętnie oglądana przez turystów, ale też szczecinian, którzy często nie mają zbyt wielu okazji, by dotrzeć w to miejsce. Wkrótce, żeby zobaczyć ten majestatyczny wrak, wystarczy tylko wygospodarować 2 godziny wolnego czasu i kupić bilety na jeden ze stateczków Unity Line. Będą one pływać do betonowca 1 maja, 3 maja, 17 maja, 2 czerwca, 19 czerwca, 7 lipca, 27 lipca, 11 sierpnia, 25 sierpnia i 8 września. Bilety kosztują: 40 zł (normalny), 34 zł (ulgowy) i 135 zł (rodzinny, dla 2 dorosłych i 2 dzieci).

Zabawa na Twister Boat

Nocą pokład Peene Queen zamieni się w klubowy parkiet. Tak będzie podczas pięciu dwugodzinnych, imprezowych rejsów z DJ-em Twisterem. Zabawa przy energetycznej muzyce nie będzie się jednak kończyć po zarzucanie kotwicy, potrwa jeszcze długo po zacumowaniu do brzegu. Bilety w przedsprzedaży na portalu bilety.fm kosztują 49 zł. Imprezy startują o godzinie 19 – 10 maja, 7 czerwca, 19 czerwca, 5 lipca i 19 lipca.

Stateczki szczecińskiej białej floty można również wynająć na rejsy biznesowe czy spotkania integracyjne. Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronie: http://www.statki.net.pl/. Więcej informacji o imprezowych rejsach Twister Boat znajduje się na facebookowym profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/events/286054482316883/.