Od wielu lat dzień, tydzień lub i cały Miesiąc Św. Patryka cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Dlatego w marcu Św. Patryk zawita do Szczecina – informują organizatorzy. Niedzielny spektakl w Pleciudze pokaże 22 letnia legenda polskiej sceny celtyckiej JRM – Jig & Reel Maniacs w towarzystwie 9-osobowej, żeńskiej grupy tanecznej Ellorien.

Treść i forma spektaklu

Multimedialne sceny muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, saksofonu, gitar i perkusji - tak o spektaklu piszą organizatorzy. Eachtra ma być przygodą, podróżą publiczności wraz z artystami (eachtra [wymowa: achtra] oznacza w języku irlandzkim podróż) - lekcją geografii prowadzoną słowem (narracje aktora), obrazem (VJ), muzyką (JRM) i choreografią (Ellorien). Ekipa artystyczna to blisko 18 osób.

Dla kogo?

Polecam tę wyjątkową i oryginalną produkcję, kultowe widowisko, które zostanie pokazane gościnnie w Teatrze Lalek PLECIUGA jako impreza kończąca Konferencję i Festiwal Nordic Cross Point 2012 w Szczecinie – mówi Mariusz Sprutta, organizator spektaklu.

Spektakl, który w Szczecinie zostanie zaprezentowany 18 marca o 17:30 adresowany jest nie tylko do Celto-filów kochających klimaty krain i mórz celtyckich oraz dalekiej Północy, ale i miłośników muzyki i tańca oraz literatury i zdjęć.