Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na wykonawcę, wybierając ofertę za 2,75 mln zł, którą złożyła spółka P.B. GLOBAL ze Szczecina. Wcześniej w budżecie na tę inwestycję zapisane były 2 mln zł.

Propozycja zwycięskiej firmy była najniższą z trzech, które wpłynęły. Do przetargu przystąpiły jeszcze dwie inne szczecińskie firmy: HD Construction (2,8 mln zł) i Open Mind (4 mln zł).

Po zakończeniu ewentualnej procedury odwoławczej z wybranym wykonawcą zostanie podpisana umowa. Będzie miał on wtedy nieco ponad rok (370 dni) na realizację wszystkich zaplanowanych prac.

Fundacja „Dzika Ostoja” od lat znana jest z pomocy dzikim zwierzętom. Jej praca będzie jeszcze bardziej efektywna, gdy nowy ośrodek w Wielgowie będzie gotowy. Znajdzie się tam wydzielony obszar z wolierami dla dzikich zwierząt przechodzących rehabilitację i azyl dla zwierząt niezdolnych do samodzielnego życia w naturze. Poza tym, w niewielkim parterowym budynku zaplanowano m.in. gabinet przyjęć zwierząt, gabinet opieki, małą salkę edukacyjną, kuchnię, w której przygotowywany będzie pokarm dla zwierząt, a także pomieszczenia socjalne i sanitarne dla personelu.

Za realizacją tej inwestycji opowiedzieli się szczecinianie, podczas głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W dalszej przyszłości planowana jest rozbudowa ośrodka.