Jakub Kot (skoki narciarskie) znów będzie latał wysoko, miejscowym kibicom przypomni się Anna Werblińska (siatkówka), a Maciej Stolarczyk i Olgierd Moskalewicz (piłka nożna) wreszcie będą mogli poodbijać piłkę rękami. A to tylko kilka nazwisk z długiej listy znanych sportowców, którzy w sobotę 25 maja zagrają w Netto Arenie w charytatywnym Siatkarskim Meczu Gwiazd. Początek o godzinie 17. Są jeszcze bilety.

To jubileuszowa, dziesiąta edycja Meczu Gwiazd. Przez te wszystkie lata, dzięki zaangażowaniu organizatorów – stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum, zaproszonych gwiazd i wszystkich kibiców, do Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie trafiło łącznie prawie 1,5 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla hospicjum, a także samochodów, którymi lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, rehabilitanci i psycholog codzienne dojeżdżają do podopiecznych placówki.

Będzie sporo dobrej zabawy

Tegoroczny Siatkarski Mecz Gwiazd będzie miał formułę, którą kibice znają już z poprzednich edycji. Będzie miejsce na efektowne siatkarskie akcje, ale też sporo okazji do żartów.

– Pierwszego seta będziemy starali się rozegrać w formule na serio, natomiast z doświadczenia wiemy, że dalszy przebieg meczu zależy od tego, co w danym momencie przyjdzie sportowcom do głów, także spodziewajmy się mnóstwa śmiechu i dobrej zabawy – mówi Karolina Dziwisz, członek stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum.

Po dwóch setach siatkarskich emocji zaplanowano mecz piłkarski między gwiazdami (2x10 minut). Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Ważnym punktem będzie tradycyjna licytacja pamiątek przekazanych przez gwiazdy. Całkowity dochód, wraz z wpływami z biletów, przekazany zostanie podopiecznym Hospicjum.

Bilety i aukcje

Wejściówki kosztują 20 i 30 zł. Można nabyć je na stronie internetowej: https://meczgwiazd.szczecin.pl/ (bezpośredni link: http://abilet.pl/impreza/10-wielki-mecz-gwiazdy-dla-hospicjum-5351), a także w kasach hali Netto Arena.

Aukcje na rzecz Hospicjum prowadzone są również za pośrednictwem serwisu Allegro. Można licytować m.in. plastron reprezentanta Polski w skokach narciarskich, piłkę z podpisami piłkarzy Pogoni, reprezentacyjną koszulkę Bartosza Kurka, czy klubowy trykot Kamila Drygasa. Szczegóły na:

https://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=38607573&order=pd.

Nie tylko Mecz Gwiazd

Jak zawsze w akcję włączą się też siatkarze amatorzy. W hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Tenisowej rozegrają swój własny turniej. To właśnie w tym miejscu 12 lat temu narodziła się idea niesienia pomocy podopiecznym hospicjum poprzez grę w siatkówkę.

Drużyny mieszane będą rywalizować od samego rana w sobotę 25 maja (g. 9) do późnego popołudnia w niedzielę.

Wcześniej odbył się charytatywny Festiwal Biegowy na Arkonce, w którym wzięło udział ponad 1000 osób. Tutaj też wpisowe zostanie przeznaczone dla podopiecznych szczecińskiego Hospicjum.

Lista Gwiazd:

Anna Werblińska (była siatkarka)

Dorota Świeniewicz (była siatkarka, obecnie trener siatkówki)

Noris Cabrera (siatkarka, Sharjah Ladies Club)

Klaudia Kaczorowska (siatkarka, ENEA PTPS Piła)

Magdalena Śliwa (była siatkarka, obecnie trener siatkówki)

Natalia Gajewska (siatkarka, Volleyball Wrocław)

Michał Masny (siatkarz, Aluron Virtu Warta Zawiercie)

Piotr Hain (siatkarz, Jastrzębski Węgiel)

Jakub Kot (były skoczek narciarski, obecnie ekspert TVP i TVP Sport)

Jan Król (siatkarz, CSA Steaua București)

Janusz Gałązka (siatkarz, KPS Siedlce)

Wojciech Grzyb (siatkarz, Trefl Gdańsk)

Piotr Graban (trener, Trefl Gdańsk)

Patryk Akala (siatkarz, Chemik Bydgoszcz)

Olgierd Moskalewicz (były piłkarz)

Maciej Stolarczyk (były piłkarz, obecnie trener Wisły Kraków)

Dima Skoryy (były siatkarz, obecnie trener siatkówki)

Jerzy Mostowski (trener odnowy biologicznej)

Rafał Antczak (trener odnowy biologicznej).